Žena zcela změnila svůj životní styl, aby mohla bydlet v prostředí bambusového ráje

Změnit životní styl je někdy jednodušší, než se zdá. Dobře rozjetá kariéra Elory Hardy, této odvážné ženy, která působila na výsluní newyorkské módní branže, se zdála být pro mnohé snem. A také Elora byla za svůj úspěch vděčná a zdálo se, že její budoucnost má již pevný tvar a že nadobro zakotví v New Yorku. Přes tento pevný plán se však Elora nakonec rozhodla vrátit se na svůj rodný ostrov – Bali a vytvořit si zde úžasné obydlí.

Z New Yorku na Bali stavět bambusové domy

Přestože se zdálo, že Eloru v její nastartované kariéře již nic nezastaví, navzdory očekáván všech se rozhodla na žádost svého otce Johna Hardyho vrátit domů a pomáhat mu stavět neuvěřitelná obydlí z bambusu.

Běžná výstavba na Bali zahrnuje nízké chatrče, které jako hlavní stavební materiál využívají bambus. Vlastnosti bambusu však umožňují vytvářet rozsáhlá architektonická díla nečekaných rozměrů s velmi nevšední výzdobou. Jeho možnosti jsou prakticky neomezené, a to zejména v lokalitách s mírným klimatickým prostředím.

Tvary a koncepty aplikující bambus jako materiál přenášející konstrukční zatížení dovolují popustit trochu uzdu fantazii a budovat ladná atypická prostranství se vzdušným charakterem a příjemnou atmosférou.

Rodinná firma a investice do turismu

Pro stavbu těchto obydlí založili Elora a její otec firmu, jež vytváří řešení především pro místní společnosti zabývající se cestovním ruchem. Výhodou bambusových obydlí je především jejich šetrnost k životnímu prostředí.

Přírodní vzhled a materiálová struktura, stejně jako oblé tvarování konstrukcí, umožňují objekty velmi dobře sjednotit s okolním prostředím, jež je tvořeno převážně exotickými stromy.

Ve výstavbě se velmi často opakují přirozené růstové motivy stromů, prostory jsou navíc řešeny jako otevřené, takže každý návštěvník (a ubytovaný) má pocit, že přestože je uvnitř, je pořád spojen s přírodou. Toto krásné a originální využití bambusu dělá z hotelových komplexů stavby ráj na zemi.

Fotografie: Ted

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]