Netradiční dvojice žije na cestách. Žena se svou kozou bydlí ve vlastním pojízdném vagónu

Fotografie: Pexels

Poté, co si Kate začala plnit svá přání v podobě dlouhých turistických túr, rozhodla se změnit životní styl. Nyní žije ve vagónu s kozou.

Dříve měla Kate to, co většina Američanů – dům a rodinu. Nicméně poté, co její dcera odešla na vysokou školu, rozhodla se změnit svůj dosavadní život. Dům prodala a místo něj si pořídila malý vagón. A brzy jí v něm přibyla stálá pasažérka v podobě kozy.

Pohodlný život vyměnila za ten na cestách

Kate chtěla projít hned několik dálkových turistických tras. Svá přání si mohla začít plnit ve chvíli, kdy její dcera odrostla a odstěhovala se. Kate považovala za zbytečné platit nadále hypotéku nebo nájem, a proto se rozhodla přestěhovat. Našla si malý vagón, který lze táhnout na kouli za autem, a přestavěla si ho podle svých potřeb. Za jeho pořízení utratila 2 500 dolarů (asi 54 000 Kč) a rekonstrukce ji stála další 4 000 dolarů (cca 86 000 Kč).

Vagón je opravdu malý – váží jen lehce přes 360 kg, což Kate vyhovuje kvůli nosnosti koule – a má pouhé 4 m2 plochy. Kate musela přestavět nejen vnitřek vagónu, aby se v něm dalo trvale bydlet, ale i exteriér. Vagón tak dostal například i novou střechu. Mnoho věcí však Kate doplňuje za pochodu, podle toho, jak co potřebuje.

V koze našla přítelkyni

Ve vagónu Kate nebydlí sama, ale s kozou Leaf. Jako mládě byla koza velmi nemocná, a tak si ji Kate od farmáře, u něhož měla vagón v danou dobu postavený, vzala a zajistila jí potřebnou lékařskou péči. I přes nepříznivé predikce lékařů se koza uzdravila a nyní s Kate absolvuje její cestu. Společně mají své sledující a podporovatele, a to na Youtube i na Instagramu.

Většinu prostoru ve vagónu zabírá postel. Pod její přední částí má Kate miniledničku, malou spíž a také prostor pro oblečení. Před vstupem do vagónu je ponechán malý prostor, po jehož pravé straně má Kate police s jídlem a dále troubu sloužící zároveň i jako gril a kávovar. Na levé straně má hygienické potřeby, knížky a další drobnosti. Kate by si do vagónu v budoucnosti ráda pořídila kompostovatelný záchod, neboť nyní musí potřebu vykonávat na benzínkách a v kempech, a také technické náležitosti pro venkovní sprchu.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]