Sáček nasazený na smetáku šetří čas i námahu. Jeho povrch je na rozdíl od štětin koštěte nepřilnavý

Fotografie: BydlímeÚtulně

Díky trikům a různým vychytávkám jsou i nepříjemné domácí práce snadno a rychle hotové. Jedním ze skvělých triků je použití igelitového sáčku během zametání.

Domácím pracím se dlouhodobě nikdo nevyhne. Přestože jsou tyto činnosti často zdlouhavé, nudné a namáhavé, existují naštěstí jednoduché způsoby, které dokážou jakoukoliv činnost usnadnit. Každodenní zametání se může stát zábavnou hrou, díky níž bude vaše podlaha během chvilky dokonale čistá. Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik. Nasaďte na smeták igelitový sáček a ušetřete si spoustu času.

K čemu slouží igelitový sáček na smetáku

Několikrát denně je úklid nevyhnutelnou aktivitou, před kterou se nikdo neschová. Sotva začne den, už stelete postel, umýváte nádobí po snídani a uklízíte koupelnu po jejím použití. Takto to pokračuje až do večera, kdy všechno uklidíte, abyste se ráno probudili do hezkého domova. Zametání prachu z podlahy může být pěkně nudnou a zdlouhavou záležitostí. Právě s tím vám ale dokáže pomoci obyčejný igelitový sáček.

Efektivní zametání podlah s igelitovým sáčkem

Nemusíte v každém případě používat vysavač, abyste podlahu co nejrychleji vyčistili. Někdy jsou ty nejjednodušší triky ty nejúčinnější. Aby bylo zametání podlahy hračka, zvolte si správný smeták a na jeho spodní část nasaďte libovolný igelitový sáček. Zametání vám tak zabere co nejméně času a podlaha bude zbavena prachu, zvířecích chlupů i dalších nečistot.

koště
Fotografie: Pixabay

V čem je tajemství použití sáčku

Při zametání se na podlaze tvoří chuchvalce prachu, chlupů a dalších nečistot, které často končí ve štětinách smetáku. Díky nasazenému igelitovému sáčku se tyto nečistoty nemají kam zachytit. Smeták tak obalíte do tenké vrstvy, která vám zametání nijak neztíží, ale naopak nebudete muset ztrácet čas neustálým vytahováním těchto chuchvalců ze štětin smetáku.

Jak správně čistit jednotlivé typy podlah

Abyste podlahu vlivem špatného čištění nepoškodili, je dobré vědět, jaké postupy můžete na určitý typ použít. Na PVC podlahy nejlépe funguje mop z mikrovlákna namočený v roztoku octa a vody, popřípadě jedlé sody. Linoleum zase naopak vyžaduje jemné mytí. Při jeho čištění použijte mýdlovou vodu s trochou octa, aby vám na podlaze nezůstávaly šmouhy. Dřevěné parkety otírejte jen jemně vlhkým mopem, aby je voda nepoškodila, a pomocí suchého hadru je vždy vysušte.

Zdroj: Eleganzaplus

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]