Věci, které nesmí za žádnou cenu končit v kuchyňském dřezu, jinak hrozí velké škody

Fotografie: Freepik

Stačí okamžik nepozornosti nebo chyba při přípravě pokrmů a můžete si snadno dřez ucpat a pomoci už bude moct jen instalatér. To je samozřejmě drahé, a proto je dobré tomu předcházet.

Stačí vyhodit kousky potraviny do dřezu, který se může následně ucpat. Nestane se to po jednou použití, ale pokud tam zbytky potravin házíte častěji, časem se opravdu trubky ucpou. Do dřezu rozhodně nepatří horký tuk ani kousky těstovin.

Fotografie: Freepik

Pokud milujete rýži a těstoviny, pamatujte, že ve vodě nabobtnají

Zbytky těchto potravin mohou ucpat kanalizační potrubí, těstoviny tak slévejte velmi opatrně nebo použijte sítko. Smažené maso si občas dopřeje každý z nás. Nezapomeňte, že do dřezu nepatří horký tuk z pánve, který vám po vaření zbyt. Je to hlavní viník ucpaných trubek. Raději počkejte, až vychladne a poté ho přelijte do velké PET lahve. Dnes již existují kontejnery na stáčený olej, kam ho můžete vyhodit, aniž byste uškodili životnímu prostředí. Nebo ho můžete darovat někomu, kdo ho ještě jednou využije. Je to hlavní viník ucpaných trubek.

Pokud přece jen tuk do dřezu nalijete, zkuste ho odstranit horkou vodou, octem a jedlou sodou. Tyto přísady by měly pomoci a ušetří vám peníze za instalatéra.

Házení léků do dřezu nepatří mezi nejlepší nápad. Jsou extrémně toxické pro životní prostředky a pokud se dostanou do vody, znečistí řeky a mají škodlivý účinek na flóru a faunu. Kávová sedlina je další surovinou, kterou byste měli raději vyhodit na kompost než do dřezu. Kávu miluje spoustu lidí na celém světě.

Pokud si ji vaříte na turecký způsobit, nevyhazujte sedlinu do dřezu nebo umyvadla. Zablokovat potrubí mohou usazeniny, které se vytvoří v důsledku hromadění. Sedlinu použijte jako hnojivo pro pokojové rostliny nebo vytvořte kompost.

Fotografie: Freepik

Vaječné skořápky jsou stejné zlo jako kávová sedlina

Za žádných okolností do dřezu neházejte ani skořápku od vajíček. I ty dobře poslouží jako hnojivo pro rostliny. Vláknité jídlo může způsobit problém, kterého se budete zbavovat jen těžko. Zbytky takových jídel mohou znamenat konec pro dřezy. Vlákna se totiž nacházejí v drenážních trubkách.

Mouka patří taky na seznam potravin, které nepatří do dřezu. V kombinaci s vodou vytvoří směs, která je lepivá a pokud se dostane do potrubí ve velkém množstvím, může ucpat odtok a nezbyde nic jiného než si povolat instalatéra.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]