Zvenku malý dům překvapí svým útulným interiérem, který poskytuje vše potřebné k životu

V kanadském Quebecu se nachází na první pohled nenápadný dům, jehož interiér si zamilujete. Nachází se v městečku Saint-Calixte a pokud byste toužili stát se jeho majitelem, bude vás to stát 299 tisíc amerických dolarů. Počet místností se může jevit jako příliš velký na dům, který působí kompaktním dojmem a rozhodně nemůže soupeřit s rozsáhlými paláci. Přesto v něm najdete hned dvojici ložnic a koupelen.

Zvenku se dům nezdá být tak velký

Podle samotné fasády byste si domu možná zvlášť nevšímali. Jde o běžný vzhled, který nalezneme u spousty dalších domů v dané lokalitě. Zvenčí však lze vypozorovat, že obyvatelé tu mají krásný výhled na jezero. Pojďme si říci, co dům ukrývá uvnitř.

Pokud vejdete, ocitnete se v prostorné chodbě, kterou bychom asi zpočátku nečekali. Do chodby se vejde i dřevěná komoda se dvěma lampami nad kterou je zrcadlo.

Z chodby stačí vystoupat několik schodů a ocitneme se v obývacím pokoji. Ten je zároveň propojen s jídelním prostorem a kuchyní. Velkými okny a vstupem na terasu proniká do místnosti spousta světla. Po západu slunce je pak místnost vybavena několika zdroji umělého osvětlení.

Mezi jídelním stolem a kuchyní je na stěně pověšena velká televize s elegantním podlouhlým reproduktorem. V kuchyni zabírá prostor bílý středový pult, který bude vyhovovat i těm, co při vaření potřebují opravdu hodně místa. Nechybí 3 barové židličky a prostorná lednice.

Osvětlení je opět řešeno elegantně, zároveň velmi účelně. Nad středovým pultem jsou 2 světla, další je v prostoru mezi vrchními skříňkami nad dřezem. Bílá kuchyně je od jídelny opticky oddělena právě televizí a kontrastním černou skříňkou nacházející se pod ní.

Dostatek světla prochází skrz zimní zahradu

Nádherná zimní zahrada s výhledem na jezero je vybavena útulným posezením s modrým polstrováním a modrým kobercem.

Hlavní ložnice působí decentně, útulně. Mohou za to také obrázky na stěně nad čelem postele. V místnosti najdeme i potřebnou skříň schovanou za rozměrným zrcadlem. Druhá ložnice je zařízena v jiném, provokativnějším stylu. To je díky barevnému vyvedení stěn a doplňků v rudé barvě.

První koupelna potěší příznivce vany i sprchy, má totiž prostor, který kombinuje obě tyto možnosti. Druhá koupelna nabídne pouze sprchový kout.

V domě nalezneme také

  • prádelnu vybavenou pračkou a sušičkou
  • šicí dílnu, což je místnost, kterou si další majitel může upravit dle sebe

Kromě zakryté terasy tu nechybí ani klasický balkon. Opět nabízí krásný výhled do krajiny. Dům se vším potřebným a pěkným umístěním v přírodě je k dispozici zájemcům na prohlídku.

Fotografie: Lise Barbe a Gilles Barbe – Via Capitale Rive-Nord

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]