Zvenku obyčejný domek uvnitř zaujme svým teplým a funkčním interiérem

Bydlet na 51 metrech čtverečních se vším komfortem? Domek s touto rozlohou na první pohled rozhodně nezaujme. Zvenku vypadá tak obyčejně, bez šťávy a docela omšele. Co se však skrývá za zdmi tohoto obydlí? Budete překvapeni, jak si majitelé efektivně uspořádali svou domácnost.

Nedejte na první dojem, na malém prostoru totiž najde své vysněné bydlení single, ale i mladý pár. A jaké překvapení tedy na návštěvníky bude čekat?

V centru dění

Nesuďte knihu podle jejího obalu. I tak se musí pohlížet na inzerát na malý dům ve čtvrti Sainte-Rose v městě Laval v provincii Québec, protože fotka zvenku vás určitě neosloví.

Dům pochází z roku 1955, s ohledem na to prošel během dlouhých desetiletí mnoha rekonstrukcemi a renovacemi uvnitř i zvenku. Poslední rekonstrukcí prošla tato nemovitost roku 2019 a osloví všechny, co chtějí žít v centru dění jen na dohled od hlavní silnice 15 a Old Sainte-Rose, kde se nachází množství obchodů, restaurací a barů.

Ideální lokalita pro introverty

Z venku obyčejný domek, uvnitř ráj pro jednoho nebo mladé introverty, kterým bude vyhovovat umístění ve slepé ulici v poklidném sousedství. Dům obklopuje zahrada se vzrostlými stromy, která zve k odpočinku a pěstování drobné zeleniny a ovoce.

Fotografie: DuProprio

Už nyní můžete sklízet plody předchozích majitelů, kteří vysadili maliník plodící každoročně šťavnaté plody. Vyjímat se budou ale také květinové záhony, případně velké květináče s barevnými hortenziemi, které budou v kontrastu s bílo-šedou barvou nemovitosti.

Několik rekonstrukcí přineslo ovoce

Už jste připraveni vstoupit? Stačí vystoupat po čtyřech dřevěných schodech a otevřít vstupní dveře. Čeká na vás milé překvapení, protože tento dům sice nevypadá zvenku nejlépe, ale uvnitř nabízí zrenovovaný interiér, který prošel kompletní rekonstrukcí. Je velmi zdařilá a vnitřek domku nabízí veškeré pohodlí pro příjemný život v poklidné lokalitě.

Hned za vstupními dveřmi se nachází malá chodbička se šatní skříní a úložným prostorem na boty. Odtud se vstupuje hned do velkého obývacího pokoje, který tvoří velkou místnost s dělenými prostory.

Obývací pokoj, jídelna či pracovna?

Není centrální pokoj krásný? Už na první pohled zaujme dělení jednoho velkého prostoru na logické celky, které tvoří obývací pokoj s televizním koutkem, jídelnu, která se ale může také proměnit v pracovnu s knihovničkou.

Fotografie: DuProprio

Dřevěná podlaha dodává místnosti pocit tepla domova, stejně jako zajímavě vybraný dřevěný nábytek, který lahodí oku a připomíná venkovský nebo malebný francouzský styl. Vše doplňují zajímavé doplňky, dekorace, rámečky a obrazy na stěnách a všudypřítomné rostliny v květináčích.

Fotografie: DuProprio

Útulná barevně laděná kuchyně

Co by byl domov bez pořádné kuchyně? I na tak malém prostoru vznikla v zadní části domu oddělená kuchyně, úplný ráj pro hospodyňky, protože je velmi šikovně řešená. Je umístěná v rohu a okno nad dřezem, spolu s dveřmi a protějšími okny poskytuje dostatek světla.

Fotografie: DuProprio

Ranní posezení s šálkem kávy a omeletou je možné u malého stolku, který stačí akorát pro dvě osoby. Kuchyňská linka je v bílém provedení, ale mozaikové prvky se dobře hodí do malého prostoru a vytváří útulný dojem. Patro končí koupelnou, kde se nachází sprcha i vana.

Fotografie: DuProprio

Suterén tvoří ložnice, prádelna a sklep

Také jste si říkali, kde se skrývá ložnice? Majitelé jí vhodně umístili do suterénu, přičemž je dostatečně velká s malým okénkem, kterým proniká denní světlo.

Fotografie: DuProprio

Velkou výhodou je velká vestavěná skříň na uložení věcí. Suterén dotváří ještě prádelna a sklepní prostor. A kde posedět s hosty? Přece na dřevěné terase vybavené dřevěným nábytkem a grilem, na kterým si lze připravit občerstvení s přáteli.

Fotografie: DuProprio

Zbývá poslední otázka. Na kolik tento malý ráj v Sainte-Rose přijde? Nabídková cena včetně některých spotřebičů a částečného vybavení je 250 tisíc dolarů.

Fotografie: DuProprio

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]