Vysoce moderní dům na kolečkách ve farmářském stylu – brali byte?

Tento moderní dům postavila (jako mnoho dalších) společnost Mint Tiny House. Když vstoupíte do domu, ocitnete se ihned v  prostorné kuchyni, kde nechybí moderní vybavení. Celý dům je koncipován do farmářského stylu, který působí nanejvýš útulně.

Po levé straně sousedí hned s kuchyní obývák, který vybízí k relaxaci a odpočinku. Tento prostor je jednoduchý, elegantní. Na obývák hned navazuje koupelna, kde nechybí hluboká vana, kterou uvítá po dlouhém náročném dni úplně každý.

Přímo nad koupelnou se nachází vyvýšené dřevěné patro, kde je ložnice. Schody vedoucí do horního vyvýšeného patra jsou zároveň úložným prostorem. Celý dům je vybaven nejen prakticky, účelně, ale skutečně velmi útulně.

Tento styl bydlení nesedí každému

Pravdou je, že tento typ bydlení (dům na kolečkách) není pro každého. Strmé schody určitě nejsou vhodné pro lidi s nějakým pohybovým omezením a pro starší lidi. Rovněž rodiny s malými dětmi, aby stále trnuly hrůzou, zda dítě nespadne. Takže jde spíš o bydlení pro dobrodruhy či bezdětný pár s dobrou fyzickou kondicí. Další možností je používat takový dům jako chalupu.

Bydlení bez stavebního povolení

Pokud toužíte bydlet, máte pozemek, ale stavět se vám nechce, může být dům na kolečkách řešením. Vybrat se dá určitě i jiný model, který bude odpovídat požadavkům rodiny s dětmi i starších osob. Je to v podstatě něco mezi karavanem a domkem.

Většina těchto domů, které trh nabízí je vhodná spíš pro přechodné bydlení. Protože není dům spojen se zemí, není zapotřebí stavebního povolení. To by bylo nutné pouze v případě, že na pozemku nejsou inženýrské sítě a nemáte možnost zajistit si nadzemní přípojky. Velkou předností je však možnost rychle bydlet. Financování takového domu je možné buď spotřebitelským úvěrem, leasingem či z vlastní kapsy. Úvěr ze stavebního spoření na to použít nelze.

Obrázky: tinyhousetown.net