12 rostlin, které dokáží přežít dokonce i v tom nejtemnějším koutě!

Asi každý z nás má ve svém bytě nebo domě místo, kde je málo světla a rád by zde pěstoval rostliny, ale nedaří se mu to. Nezoufejte, přinášíme vám přehled rostlin, které dokáží přežít i v tom nejtemnějším koutě vašeho domova!

1. Kalátea

Vzorované listy této rostliny jsou skvělou ozdobou pro jakoukoli místnost. Měli byste mít ale na paměti, že má ráda temný prostor a sluneční svit jí opravdu nedělá dobře.

2. Difenbachie

Na jaře a v létě je tato rostlina obrostena jasnými a jemnými listy, které byste ale měli raději pěstovat za nějakou clonou.

3. Dracena

Ozdobte si svou kancelář či obývák malým kouskem tropů. Je třeba ale tuto rostlinu chovat mimo dosah slunečního světla.

4. Zelenec

Tato rostlina je velice populární – a to díky své nenáročnosti. Navíc dokáže skvěle pročisti vzduch a vydrží dlouhou dobu bez slunečního záření.

5. Soleirolia aneb Domácí štěstí

Pokochejte se pohledem na tuto visící rostlinu v zavěšených květináčích. Má jemné lístečky a vše, co potřebujete pro její údržbu je stříkat vodou.

6. Kapradí

Doma můžete pěstovat přes více než 2.000 druhů kapradin. Tyto tropické rostliny jsou zvyklé žít ve stínu a ve vlhku. Je třeba jejich listy často stříkat, zejména v letním období.

7. Filodendron

Velice oblíbená rostlina mezi všemi zahradníky. Má skvělou funkci jako čistička vzduchu, nicméně pouze za předpokladu, že ji chováte ve stínu a občas ořežete.

8. Neoregélie

Pro pěstování této tropické rostliny je potřeba být vybaven umělým osvětlením. Je spokojená v mokrých podmínkách, jako jsou například koupelny či terasy.

9. Lopatkovec

Pokud často zapomínáte na zalévání svých rostlin a do vašeho pokoje se nedostává příliš mnoho slunečního světla, je tato květina pro vás jako dělaná!

10. Aglaonema aneb spící panna

Ideální rostlina pro začínající zahrádkáře, která má ráda pouze slabé světlo.

11. Tchýnin jazyk

Rostlina, která na světle dobře roste, nicméně lépe se jí daří ve tmavých místech. Je oblíbená pro svou nenáročnost.

12. Kořenokvětka

Při pěstování této rostliny musíte být velice trpěliví, jelikož roste velice pomalu – a hlavně ve stínu.

Obrázky: brightside.me