Užitečné pokojové rostliny, které pomáhají s čištěním vzduchu v domácnosti

Máte doma pokojové rostliny jenom proto, aby esteticky vylepšily váš interiér? Pokud ano, tak o nich nevíte jednu podstatnou věc. Jsou totiž mnohem prospěšnější, což je také důvod, proč nad nimi začít uvažovat a proč si je pořídit. Primárně totiž umí pomoci k čistšímu vzduchu. A ten následně snižuje stres, eliminuje bolesti hlavy, pomáhá při nespavosti a také pomáhá při problémech s únavou.

Chrysalidocarpus lutescens

Známá je také pod označením bambusová palma. Jejím unikátem je to, že umí vzduch vyčistit opravdu dokonale. Dokonce pomáhá s odstraněním formaldehydu, který se může vyskytovat třeba na stěnách, nebo i nábytku.

Sanseviera trifasciata

Patří mezi pokojové rostliny, pro které se používá také označení tygří ocas. Její hlavní výhodou je to, že dokáže velmi efektivně přeměňovat oxid uhličitý na kyslík. A to hlavně během noci. Proto je ideální umístit ji do ložnice.

Epipremnum aureum

Tato rostlina zaujme nejenom svým vzhledem, ale i to, co vše dokáže ze vzduchu odstranit. Dokáže eliminovat celou řadu různých těkavých sloučenin, stejně jako skvěle zabírá, pokud vás trápí formaldehyd. I to je její velké plus.

Zkuste i několik dalších

Nejde o jediné pokojové rostliny, které umí nabídnout tyto zcela unikátní funkce. Dále doporučujeme mít doma třeba i fikus, stejně jako břečťan, nebo rostlinu známou jako dieffenbachia. Pokud vám název nic neříká, možná budete znát české označení, a tím je mramornatka.

Stačí se o ně starat

Co bude třeba dělat, aby pokojové rostliny fungovaly tak, jak fungovat mají? Není to nic výjimečného. Plně postačí dát je na správné místo, do dostatečně velkého květináče. Potom už je stačí jenom zalévat a potom je čas od času přesadit, podle toho, jakým tempem budou růst. Za to se vám odvděčí tím, že u sebe doma budete moci dýchat dokonale čistý vzduch.