3 nepostradatelní pomocníci pro vaše okna: Interiérové žaluzie, rolety a sítě proti hmyzu

Jen velmi těžko bychom si v dnešní moderní době dokázali představit každodenní život bez využití stínící techniky. Stejně jako téměř všechno si i stínící technika v podobě rolet či žaluzií prošla vývojem, jehož výsledkem je stále kvalitnější provedení, širší výběr a samozřejmě i pestrá paleta stylových a designových prvků.

Interiérové žaluzie tak nepředstavují pouze efektivní doplněk, díky němuž se ukrýváme nejen před slunečními paprsky a nežádoucími pohledy, ale mnohdy i designovou dekoraci. Žaluziemi je dnes možné opatřit jakýkoliv typ okna. Rozdíl je pouze v provedení a montáži.

Interiérové žaluzie a rolety

Patrně nejčastěji se však s žaluziemi setkáváme u plastových oken, výjimku netvoří ani klasická dřevěná okna či eurookna. Každý majitel bytových i nebytových prostor si může vybrat okno včetně stínící techniky dle libosti.

Nejsou-li žaluzie pro vás tím pravým ořechovým, ať už z jakýchkoliv důvodů, vyberte si nové rolety, kterých je dnes na trhu neomezené množství. Výběrem vhodného typu látky vytvoříte nepřehlédnutelný dekorační prvek interiéru. Dekorativní látkové rolety najdou své uplatnění nejen v bytech, ale i obchodech či kancelářích.

Typy rolet

  • Dekorativní interiérové rolety
  • Rolety do střešních oken
  • Zatemňující (blackout) rolety
  • Předokenní – venkovní rolety
  • Římské rolety
  • Screenové rolety

Sítě proti hmyzu

Užít si čerstvý vzduch bez otravných much, komárů, nočních motýlů a jiné havěti pomohou sítě proti hmyzu. Jsou nejen nejefektivnější a přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu, ale svým moderním designem zároveň elegantním doplňkem oken i dveří. Vybírat lze z pevných, posuvných či rolovacích sítí a samozřejmostí je i barevná škála rámů, které snadno sladíte s barvou vašich oken. Dokonce ani v případě, že máte domácí mazlíčky, nemusíte se této ochrany vzdávat. Mnohé sítě umožňují instalaci průlezu pro kočky a pejsky.

Obrázek: pixabay.com