5 neobvyklých domácích mazlíčků. Uhádnete, kteří to jsou?

Několik nezávisle na sobě vědeckých studií potvrdilo, že lidé chovající domácí mazlíčky (nejčastěji pes a kočka) se dožívají vyššího věku a jsou mnohem méně vystresovaní. Nicméně existují i domácí mazlíčci, které by vás ani ve snu nenapadlo si pořizovat. Pes a kočka doprovází člověka od nepaměti. Společně se však dnes podíváme také na jiné členy domácnosti.

Medvěd

Medvěd budí v lidech opravdový respekt. Nicméně v Rusku žije rodina, která se řídí pravidlem, že každý správný Rus by měl mít svého ochočeného medvěda. Světlana a Yuriy Panteleenko takového medvěda mají. Medvěd dostal jméno Stepan a dnes je mu 24 let. Nikdy nenapadl člověka a je velký mazlík.

Buvol

Po medvědovi je buvol další obrovské zvíře, které si spojíte spíš se zoologickou zahradou než s pojmem – domácí mazlíček. Buvol je nejrozšířenější domácí zvíře v močálovitých, tropických a subtropických krajích, kde nachází uplatnění převážně jako tažné zvíře. Nicméně v Texasu žije rodina, kde chovají hned dva takové kolosy jako domácí mazlíčky a sdílí s nimi svůj dům.

Kapybara

Jedná se o velkého hlodavce, který se stal miláčkem rodiny žijící rovněž v Texasu. Spí dokonce v posteli a přijde na zavolání. Kapybary mají velké a ostré zuby. Mohou být občas i agresivní a jejich kousnutí je pak velmi vážné, až smrtelné.

Vakoveverka

Jedná se o roztomilé exotické zvířátko s velkými kukadly a jeho pořízení může být finančně náročné. Jsou to malí vačnatci a díky jejich létajícím schopnostem si lze s nimi užít hodně legrace.

Fenek

Jestliže psa nechcete, ale po nějakém domácím mazlíčkovi toužíte, pak zkuste fenka. Je poměrně snadné jej i vycvičit – naučí se chodit na kočičí toaletu. Pamatujte však na to, že ačkoliv je malinký, roztomilý, stále je to šelma, která může mít nepředvídatelné chování. Aktivní je především v noci, takže může rušit váš klidný spánek.

Obrázek: pixabay.com