5 triků, jak oddělit toaletu od vany či sprchového koutu v případě, že se vše nachází v jedné místnosti

Toaletu s koupelnou má někdo záměrně dohromady a jindy to prostě není možné řešit jinak. Nicméně může se stát, že se někdo z rodiny koupe a vy nutně potřebujete na toaletu. V takovém případě je velkou pomůckou vytvořit alespoň částečné soukromí. To naštěstí lze mnoha způsoby. Některé z nich si prozradíme v dnešním příspěvku.

Příčky a polopříčky

Jestliže plánujete rekonstrukci nebo zrovna stavíte, je lepší naplánovat příčku či polopříčku hned. Mimo to, že tím získáte vzdušnější prostor, docílíte i požadovaného rozdělení prostoru. Do příček je možné navíc nechat zabudovat poličky nebo skřínku na koupelnové a hygienické potřeby.

Závěs

Další možností jak rozdělit prostor je závěs. Ten může ladit barevně s dlažbou, obkladem či koupelnovým nábytkem, ručníky nebo koberečky. Nemusí se jednat pouze o kus nevzhledné látky. Naopak se může stát zajímavým designovým prvkem, který navíc splní svůj účel.

Paraván

Poměrně levným, rychlým i módním řešením jsou zástěny a paravány. I zde je možné vybírat z nepřeberného množství vzorů, barev, materiálů. Paraván má navíc výhodu, že je možné jej přemisťovat. Tudíž někdy jej můžete použít u toalety, jindy u vany. Co se týče zástěny, pak musíte počítat s montáží a faktem, že se s ní nedá hýbat, jako s paravanem.

Nábytek

K rozdělení místností a vytvoření soukromí lze použít i nábytek. Šikovně sestavená policová sestava udělá stejnou službu, jako příčka či polopříčka. Navíc tím získáte další úložné místo. Nutné je pouze držet se toho, aby nábytek ladil s ostatním vybavením koupelny a toalety.

Zeleň

Jde o úplně nejjednodušší a nejrychlejší řešení. Kytky dodají na útulnosti a vytvoří i kýžené soukromí. Tady záleží pouze na tom, zda máte v koupelně dostatek denního světla. Některé kytky snesou i přítmí. Jestliže nemáte v koupelně okno a většinou je tam pouze tma, pak volte mezi závěsem, zástěnou, paravánem, nábytkem či příčkou.

Obrázky: kindi, houzz, handerella