5 způsobů, jak učinit ráno příjemnější a svou vyhřátou postel opustit s úsměvem

Všichni to mají ráno patrně stejné. Nikomu se nechce z postele a běžet do práce. Každý den je na vlas stejný, a pokud neděláte práci, která vás jo baví, pak do té práce odcházíte s kyselým obličejem. Ještě horší je to v případě, když váš kolektiv a vedení stojí za starou bačkoru. V tom vám dnes neporadíme, ale poradíme vám, jak si udělat ráno příjemnější.

Každé ráno 1 pozitivní věta

Když se vyhrabete z pelíšku, napište každé ráno na připravený papír něco pěkného/pozitivního. Na co se těšíte, nějakou myšlenku, poděkování (třeba za zdraví, střechu nad hlavou), napište partnerovi, ať má krásný den, napište dětem, že je milujete apod. Udělejte něco milého, příjemného, pozitivního. Psát si ráno hezké vzkazy je příjemné. Stačí jen „dobré ráno miláčku“. Totéž může udělat váš partner už večer a vy si ráno jeho vzkaz přečtete. Tak se budete z postele těšit.

Připravte se už večer

Klíč k úspěšnému ránu spočívá ve večerní přípravě. Ráno bude méně stresující, připravíte-li si vše již večer. Běžte spát včas, ať nejste ráno unavení a mrzutí. Naučte se příjemné večerní rituály, které vám spánek usnadní. Horké kakao, poslech hudby, čtení knížky. Na ráno si již připravte snídani, oblečení (které můžete v případě počasí změnit), ale ať má vaše ráno zkrátka co nejhladší průběh. Připravte si vždy také něco, nač se budete těšit. Ať už je to nějaká dobrota či jiná odměna.

Udělejte si čas na jídlo

Jíst zdravou a dobrou snídani je nejdůležitější krok, protože vás příjemně naladí a dodá energii. Pokud vstáváte velmi brzy a nesnídáte, udělejte si alespoň čas na vypití nápoje v klidu, nepijte ho za pochodu a očima na hodinkách, zda už musíte běžet. Dopřejte si minimálně 5 minut klidu a pohody.

Zdravé ranní návyky

Naučte se udělat každé ráno pro sebe něco dobrého. Pokud to není zrovna zdravá snídaně, pak udělejte třeba 20 dřepů. To vás probere a rozproudí se vám v těle krev. Neberte to však jako něco, co musíte, ale chcete. Nemusí to být jen dřepy, ale i vlažná sprcha nebo cokoliv jiného, co vám nebude nepříjemné.

Vypijte sklenici vlažné vody

Ihned jakmile vstanete, mějte připravenou sklenici čisté vody a tu vypijte. Východní medicína tvrdí, že pití vody ráno na lačno dokáže vyléčit až tisíc nemocí. Začnete-li den sklenicí čisté vody, můžete zabránit bolestem hlavy a migrénám. Voda vypitá na lačno působí proti onemocnění srdce a problémům s trávením. Výhod existuje samozřejmě více, pro vás je důležité, že pookřejete a nastartujete se.

Obrázek: pixabay.com