Cihla zažívá obrovský úspěch, a to nejen v exteriérech, ale také v interiérech. Domovu dodá hřejivou a útulnou atmosféru. Náramně se hodí k hladkým omítkám, dřevu, ale i všelijak strukturovaným povrchům, k studeným i teplým odstínům. Cihla vynikne jak v rustikálním, tak indistriálním, etno stylu, tak v domě, bytě či loftu. Existuje pouze jedno pravidlo – všeho moc škodí.
Jestliže to s množstvím cihlového obkladu přeženete, bude interiér působit spíš jako vinný sklípek, než domácnost. Proto je lépe pamatovat si, že všeho s mírou. Cihly dobře vypadají na zadní stěně mezi horními skřínkami a pracovní deskou, ale mohou být i jinde. Výhodou je, že na nich není vidět každý cákanec, jako na klasickém obkladu. Možná vás napadlo, že se špatně udržují, právě naopak. Tím, že na nich (pokud nejsou vyloženě bílé) nejde téměř nic vidět, jsou skoro bezúdržbové.
Nicméně pokud přeci jen dáváte přednost klasickým obkladům, lze dnes již vybírat z cihlových designů. Nemusí jít tedy nutně o klasickou cihlu či cihlové pásky.
S čím cihlu kombinovat?
Výtečně se cihla doplňuje se světlými a přírodními materiály. Velmi také záleží, jaký odstín cihlového obkladu si zvolíte. K tmavým červeným cihlám nejlépe sedí kuchyňská linka v barvě šedé, béžové, bílé. Ale fantasticky vypadá i přírodní dřevo. A k tmavé kuchyňské lince se budou zase hodit cihly ve světlém provedení. Odlišný efekt vznikne, když zvolíme světlou cihlu, anebo cihlu tmavočervenou. Jakkoli zbarvené cihly dokonce bezvadně vyniknou v přítomností zeleně, určitě si do kuchyně pořiďte zároveň s cihlami nějaké pokojové rostliny nebo dostatek bylinek. Největším hitem je bezpochyby klasická cihla.
Cihla je i praktická
Cihla nejenže působí v kuchyni stylově, má také své praktické stránky. Jednak na ní není vidět každá nečistota, ale také dokáže pojmout vlhkost z ovzduší, když je pak v kuchyni naopak sucho, tuto vlhkost vrací zpět do interiéru.
Fotografie: Pinterest, Ofdesign, Espressomoments