Mít dvoupokojový byt není v dnešní době nic výjimečného. Jde o běžné dispozice v mnoha panelácích. Většinou si lidé stěžují na to, že takový byt není ani příliš velký, ani příliš útulný. Když se však provede vhodná rekonstrukce, můžete se i taková běžná nemovitost změnit k nepoznání.
Čistota designu je základ
V tomto případě byl směr jasný. A tím byla čistota designu. Základem se tak stala bílá barva s několika tmavými prvky. Toto řešení zajistilo, že opticky vypadá dvoupokojový byt podstatně větší, než ve skutečnosti je. Realita je však stále taková, že nemá ani 60 čtverečných metrů. Přesto na první pohled vypadá o poznání větší. Stačily světlé barvy, otevřené dispozici a jednotnost a čistota designu.
Žádný drahý nábytek
Na první pohled jsou v bytě patrné zajímavé kousky nábytku. Ten vypadá, jako dělaný na míru, či někde složitě sháněný. A realita? Tento dvoupokojový byt neobsahuje jiný nábytek než ten, který se dá běžně koupit ve velkých obchodních nábytkových domech. To jenom potvrzuje, že rekonstrukce a změna může být levná, s dokonalým výsledkem.
Bylo třeba myslet i prakticky
Nebyl to jenom design, ale byl to také důraz na praktičnost, který pomohl tento dvoupokojový byt změnit k nepoznání. Mluvíme třeba o lehké úpravě dispozic, o využití úložných prostor, nebo o tom, že místo vany je koupelně sprchový kout. Díky tomu však interiér působí mnohem větší a majitelka může kromě pračky využívat i dnes tolik nezbytnou sušičku.
Útulný na každém kroku
I když jsou použity pouze věci z běžných obchodů a i když dominuje světlá barva, tak tento dvoupokojový byt vypadá skutečně útulně. Vliv na to má také řada dekorací, které jsou po celém interiéru umístěny. A i tady mluvíme o levných prvcích, které se dají koupit ve specializovaném obchodním domě. To opět potvrzuje, že útulnost bydlení lze zajistit i bez originálních děl různých umělců, které vám budou doporučovat drazí architekti.
Fotografie: Ukhlinova Studio