V množství informací, která jsou denně přidávány na internet, je snadné se ztratit. Rozpoznat účinné tipy od těch, jež mohou spíše uškodit, je tedy stále větším oříškem. Na druhou stranu platí také to, že na triky, které vám usnadní život, je možné přijít zcela nečekaně.
O to těžší je rozpoznat ty ozkoušené, které svému autoru skutečně pomohly. Proto se doporučuje nezkoušet vše, co si v rámci internetu přečtete. Vždy spoléhejte na svůj zdravý rozum.
Sáček do pračky? Nápad, který se nemusí vyplatit
Rada nad zlato? Kromě prádla, pracích prostředků či jiných pomůcek přímo určených k praní do své pračky nevkládejte žádné další objekty z jiných materiálů. Tím si, respektive svojí pračce, můžete zadělat na pořádný problém. Takže zapomeňte na plastové sáčky, které údajně zabrání mísení barev mezi různě barevným oblečením.
Právě sáčky mohou způsobit i narušení automatického chodu pračky. Tento problém lze vyřešit hned několika způsoby. Někdy si s ním poradí sám automatický systém. Nestane-li se tak, můžete svému stroji ulevit vyčištěním drenážního systému. Pokud ani to nezabere, raději svůj přístroj svěřte do rukou odborníka.
Jak prodloužit životnost vaší pračky?
Vnitřek bubnu pračky je na opotřebení nejnáchylnější. Jak tomu zabránit? Je to jednoduché. Před každým praním oblečení důkladně prohledejte. Zaměřte se zejména na kapsy. Právě tam se nejčastěji nacházejí různé mince, které při případném vypadnutí mohou přispět k poškození tohoto vnitřního prostoru pračky.
Problémy mohou způsobit i chuchvalce a hrudky tvořené prachovými částicemi. Ty se často nacházejí v rozích povlečení. Hrozí, že prostřednictvím otvorů ve stěnách bubnu proniknou do některé z důležitých součástek. Tím mohou negativně ovlivnit celkový chod tohoto důležitého domácího spotřebiče a výrazně snížit jeho životnost.
Péče o pračku praním nekončí. Po vyjmutí vypraného oblečení ponechejte buben otevřený, aby mohl vyschnout. Pokud jej zavřete, přispíváte k tvorbě prostředí, které je ideální pro vznik a další vývoj plísní. Pravidelně kontrolujte také odtokový systém a filtr odtokového čerpadla. I zde se často objevují nepříjemné zápachy.
Nižší teplota, delší životnost?
Svoji pračku můžete šetřit i praním na nižší teploty. A nejen ji – ušetříte tak i značné množství energií. Zahřívání na vyšší teploty navíc přispívá k tvorbě vodního kamene – právě on je jednou z největších hrozeb, které mají na svědomí snížení životnosti.