Netradiční využití česneku v domácnosti. Jeho síla pomůže při úklidu toalety. Dokonale odstraní nečistoty i bakterie

Fotografie: Freepik

Je ve vaší domácnosti česnek jen jednou z ingrediencí při vaření? Jeho sílu můžete využít i při úklidu. Chlubí se totiž antibakteriálními účinky, které nejsou vhodné jen pro tělo, ale skvěle zbavují dům špíny a nezvaných hostů. Vyzkoušejte jeden z těchto triků a nebudete muset investovat do drahých čisticích prostředků.

Zaměřte se na koupelnu

Začněte tam, kde váš domov vypadá nejčistší. Koupelna je jedním z těch místností v domě, které je třeba pravidelně a se zvýšenou péčí čistit. Vlhkost, která se tam hromadí, podporuje množení choroboplodných zárodků nebo bakterií.

Zde se navíc velmi snadno tvoří odolné skvrny. Abyste se jich účinně zbavili, nejčastěji se používají silné chemické čisticí prostředky. Ukázalo se však, že česnek, známý všem v kuchyni, může být velmi užitečný při čištění a dezinfekci toalety.

Fotografie: Pixabay

To vše je možné díky cenné látce přítomné v česneku. Vykazuje totiž řadu pozitivních vlastností, včetně protizánětlivých a antiseptických, a díky tomu dezinfikuje a zabraňuje růstu škodlivých mikroorganismů. Používá se jako přírodní toaletní dezinfekční prostředek a chrání před množením bakterií a plísní.

Jak česnek používat

Nabídka přípravků, které lze použít k čištění toalety, je velmi bohatá. Ale kromě hotových produktů stojí za to pro tento účel použít zcela přirozené metody. Umožní vám dosáhnout velmi uspokojivých výsledků a jsou bezpečné pro vás i přírodu.

Stačí oloupat stroužek česneku a dát ho na záchod. Metoda se nejlépe provádí pozdě večer, aby přírodní prostředek mohl fungovat po celou noc, když toaletu nepoužívají členové domácnosti. Vše, co musíte udělat ráno, je toaletu opláchnout. Aby česneková metoda přinesla požadované výsledky, měla by se to opakovat pravidelně – nejlépe dvakrát týdně.

Fotografie: Pixabay

Jak se zbavit žlutých skvrn

Pravidelné používání česneku vám také umožní zbavit se žlutých skvrn, které se často tvoří na povrchu toalety. Postačí, když v hrnci uvaříte asi dvě nebo tři sklenice vody, přidáte do ní tři stroužky oloupaného česneku, potom přidáte čajový sáček, a nakonec necháte vychladnout.

Když se směs ochladí, stačí ji nalít do záchodu a nechat ji působit celou noc. Odolné skvrny by po prvním použití měly zmizet, ale pro dosažení nejlepších výsledků je samozřejmě třeba postup čištění česnekem opakovat alespoň dvakrát a pravidelně jej používat jako doplněk při čištění.