Hlodavci jsou silným soupeřem, na něhož leckdy platí jen ta nejtvrdší řešení. Pokud vše selhalo a vy nevíte, jak se jich zbavit, vyzkoušejte je vyhnat pomocí pachů, které nesnáší.
Pokud se vám do domu nastěhovali hlodavci, jistě víte, že se jedná o dlouhodobý a těžko řešitelný problém. Myši se velmi rychle rozmnožují a často se je nedaří pochytat ani s pomocí pastiček, otrávených návnad či za přispění domácího kocoura. Abyste je ze svého domova vyhnali jednou provždy, zkuste je vypudit s pomocí nejrůznějších pachů. Ty ostatně skvěle fungují i jako prevence – když jejich zdroje rozmístíte na podzim kolem svého obydlí, odradíte všechny myší zájemce o „azyl“.
Užitečný postřik z octa
Pravděpodobně jste již slyšeli, že ocet funguje jako skvělý odpuzovač hmyzu. Málokdo nicméně ví, že se jeho roztok osvědčil i v boji proti hlodavcům. Jestliže se již myším podařilo proniknout do vaší domácnosti, postříkejte povrch velké části nábytku (ideálně všeho, avšak jistě se budete chtít vyvarovat takových povrchů, jež by mohl octový roztok poškodit) roztokem octa a vody v poměru 4 : 1. V případě, že provádíte preventivní zásah, octem postříkejte okolí svého domu včetně prahu a vchodových dveří.
Hořící peří či vlna poslouží stejně dobře
Třetím zápachem, který pro hlodavce z vašeho domu učiní nedobytnou pevnost, je odér hořícího peří nebo vlny. Ohořelé zbytky můžete rozmístit do prostoru, kde se myši zdržují, nebo je naaranžovat kolem domu. Popel, jenž hořením vznikne, má stejný účinek, proto jím posypte cesty, kudy myši chodí – hlodavci se bleskově odstěhují.
Terpentýn nebo březový dehet
Posledním z extrémních způsobů, jak pomocí pachu vystrnadit myši z vaší domácnosti, je použití terpentýnu či březového dehtu. Pachy obou tekutin fungují obdobně jako ocet. Můžete je využít jak při vyhánění myší z domu, tak při prevenci. Ve všech případech nicméně postupujte opatrně, aby se vaše domácnost nestala neobyvatelnou nejen pro hlodavce, ale i pro vás.
Zdroj: Goodhousekeeping