Dokonale čistého prádla a svěží vůně můžete docílit snadno

Fotografie: Freepik

Že se citron hodí jenom v kuchyni? Rozhodně ne. Použijte ho také v koupelně. A nejenom ten. Chcete krásně čisté prádlo, které bude všechny kolem okouzlovat nádhernou vůní? Myslíte si, že prací prostředky z obchodu to dovedou nejlépe? Nechcete raději vyzkoušet nějakou přirozenější metodu, která bude chránit a pečovat nejen o vaše prádlo, ale také o vaše zdraví?

Pokud už máte dost přemrštěných vůní a drahých cen pracích prostředků plných chemie z obchodů, pak se uvolněte a přečtěte si návrh praní s pomocí citronu. Přinášíme vám správný postup, s jehož pomocí docílíte opravdu krásně čistého prádla se svěží vůní, která se bude šířit široko daleko. S citronem navíc dokážete mnohem více a stane se vaším nepostradatelným pomocníkem.

Nebezpečná chemie

Chemické složení mnohých pracích prostředků umí být velmi zákeřné, zejména máte-li citlivou pokožku. Mnozí lidé si vůbec neuvědomují, že příroda má ve své zásobě mnohem silnější zbraně než chemické kombinace. Přírodními postupy navíc můžeme pomoci ekologické udržitelnosti našeho domu, ale i celé planety.

Z toho důvodu se rozhodně vyplatí používat přírodní metody a omezit tak chemické a nepřirozené postupy a prostředky. Praní prádla je jedna z možností, ale prakticky existují přírodní cesty na všechno.

Šetrně k životnímu prostředí

Nyní se zaměříme trochu na praní prádla a jeho čistotu a svěžest. Nabídneme vám několik tipů, které jsou šetrné k životnímu prostředí, šetří vaši kapsu a pomohou vám práci zvládnout s radostí a bez zbytečných starostí a nepříjemností. Stačí si doma vyrobit několik prostředků, které vám následně budou pomáhat při mnohých činnostech.

Jedlá soda na skvrny

Vyzkoušejte jedlou sodu na praní a budete překvapeni, co všechno se stane. Jedlá soda má obrovskou sílu, která dokáže čistit tkaniny téměř všech látek. Smíchejte 4 litry vody s šálkem jedlé sody ve velké míse nebo nádobě. Poté do ní namočte prádlo na půl hodiny. Bude nádherně bílé a čisté.

Aspirin na svěžest

Víte o výborných účincích aspirinu? Skvěle účinkuje proti bolesti hlavy, ale má také další významné funkce. Rozdrťte 6 tablet aspirinu v misce s vodou a dobře promíchejte. Tuto směs přidejte k pracímu mýdlu Marseille, které je jemné, a operte. Uvidíte, že vaše prádlo bude krásně čisté a svěží.

Citron a ocet

Nesmíme zapomenout na starý dobrý citron, který je nejlepším odstraňovačem skvrn. Spolu s bílý octem jsou opravdu nejlepšími zabijáky skvrn a nečistot z našeho oblečení. Vezměte špinavé prádlo a namočte do roztoku těchto dvou látek a nechte prádlo působit alespoň 15 minut. Poté opláchněte čistou vodou a máte hotovo. Jednoduché, rychlé, bezpečné a levné.

Fotografie: Freepik, Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]