Už podle názvu botanic chic je asi všem jasné, že tento styl vnáší do interiéru prvky inspirované rostlinami a dostatek zelené barvy. Je to styl příjemný, uklidňující, svěží, uvolněný a hodí se k jakémukoliv ročnímu období, protože v období plískanic navodí v takové domácnosti pocit jara či léta. Není-li možné vidět zeleň za okny, tak alespoň doma.
Botanic chic se opírá především o paletu rozličných zelených barev a botanické aranžmá, jako jsou jemné květiny a květinové a palmové listy. Světlé barvy, motivy rostlin lze však doplnit také o motýly, kteří ke kytkám bezpochyby patří. Do takového interiéru sedí zkrátka motivy přírody. Vykouzlit tento styl můžete poměrně snadno i u vás doma. Jak na to? To vám rádi prozradíme.
Tento styl inspirovaný přírodou se hodí zejména do městských bytů, jejichž obyvatelé se mohou cítit někdy až příliš odtržení od přírody. Není to však podmínkou. Mimo přírodních barev (především zelené) a motivů se doporučuje volit nábytek z přírodního dřeva i další přírodní materiály.
7 snadných tipů, jak docílit botanic chic stylu
-
Použijte v interiéru odstíny zelené barvy
-
Vsaďte na obrazy s motivy listů a květin
-
Použít můžete tapetu s motivy zelených listů či barevných kytek
-
Snadnou proměnu docílíte i pomocí dekorativních nálepek na stěnu
-
Mějte doma dostatek živých květin
-
Bytové textilie – mohou být v zelené barvě nebo s motivy přírody (povlaky na polštářky, povlečení na postel, ubrus, závěs, kobereček)
-
Pořiďte si bytové dekorace ve tvaru kytek, palmy apod. Například lustr, lampičku, hodiny
Poznávacím prvkem stylu botanic chic jsou kytky. V domácnosti by tedy neměly chybět. Pokud nemáte čas věnovat pravidelnou péči náročnějším rostlinám, vybírejte ty méně náročné. Kaktusy, sukulenty, palmové rostliny, ale i ty řezané, barevně kvetoucí. Totožný účinek mají i motivy s květinovými vzory.
Obrázky: smoda.elpais, wallsauce, grahambrown