Dokonale čistá domácnost bez použití chemie aneb použití octa v domácnosti

Ně každý tuší o všech úžasných výhodách, které v sobě ocet skrývá. Je totiž také ideálním pomocníkem v péči o zahradní rostliny, ale i při čištění domácnosti. Jak tedy použít ocet při zahradničení a úklidu?

Ušetříte a chráníte rostliny

Přestaňte zbytečně utrácet peníze za umělé chemikálie a vsaďte na ocet, abyste se zbavili plevele. Kyselina octová vám pomůže zbavit se nechtěného plevele a nijak nepoškozuje půdu. Stačí smíchat 1 díl octa na 1 díl vody. Díky tomu bude vaše zahrada chráněna před mravenci i hlodavci. Přidejte 2 lžíce octa a jednu čajovou lžičku cukru do vázy s květinami a ty zůstanou čerstvé mnohem déle. Tyto jednoduché tipy vám tak mohou ušetřit mnoho starostí. Nejenže ocet dokáže nahradit chemické látky v zahradě, ale také v domácnosti jej můžete používat k čištění a dezinfekci kuchyně či koupelen.

Použití octa v domácnosti

Ocet je také skvělým spojencem při úklidu domácnosti. Hodí se nejen pro čištění koupelen, ale i kuchyní či toalety. S pomocí octa dochází k dezinfekci. Stačí si připravit šálek octa a sodu a tuto kombinaci aplikovat na čištění povrchů v koupelně. Soda směs krásně napění a ocet vše vyčistí a dezinfikuje. Při čištění toalet nalijte ocet do mísy, zasypte lžící sody a nechte několik hodin působit, nejlépe přes noc. Ráno vyčistěte a toaletu a spláchněte. Zbavíte se tak snadno i nevzhledného kamene.

Použití v kuchyni

Často také stačí jen hadřík namočit ve troše octa a potřít s ním špinavé plochy. Skvělá je také kombinace octa, tea tree olejíčku a citronové šťávy, to vše rozředíte vodou. Toto kombo skvěle dezinfikuje, čistí a provoní každou koupelnu či kuchyň. Pořiďte si tedy domů zásobu octa a používejte ho namísto chemických prostředků, které nejenže mají negativní dopad na životní prostředí, ale také za ně zbytečně utrácíte své peníze.