Díky těmto klíčovým radám zkušených pěstitelů sklidíte bohatou úrodu okurek každý rok

Fotografie: Freepik

Pěstování okurek není složité, řekne vám každý, jehož rostliny se prohýbají pod tíhou plodů. A ono opravdu není, když znáte tato pravidla.

Okurky se pomalu plazí do „sklizňové“ velikosti, ale je jich tak málo, že byste je spočítali na prstech jedné ruky? Asi jste při pěstování udělali nějakou chybu. Podívejte se, čeho byste se měli vyvarovat, a úspěch vás napříště rozhodně nemine.

Když je kozel zahradníkem

Ne nadarmo se říká, že zkušenosti dělají mistra, nicméně ne každý se chybami učí. Především takový zahradník amatér, který již několikátý rok po sobě sklízí za svou těžkou práci jen několik málo plodů. A často ani ne moc dobrých. V takovém případě jsou možné jen dvě věci – buď se příště rozhodne raději už nic nezasévat, nebo si najde někoho zkušenějšího, kdo mu své cenné zkušenosti předá.

Jako příklad za všechny je to třeba pěstování polních okurek. Plodina, u které se pěstování může na první pohled zdát snadné, do chvíle, než začnou žloutnout první listy. Tehdy už může na nějakou záchranu být i pozdě, neboť okurky potřebují specifické podmínky už při výsevu a následném přesazování, jak připomíná portál Rostlinky. Velmi důležitým faktorem je rovněž dostatečný přísun adekvátní výživy, jako je třeba hnojivo z dřevěného popela, o němž jsme psali na BydlímeÚtulně.

Proti tomuto domácímu postřiku nemá padlí na listech sebemenší šanci. Ušetří vám spoustu peněz a času

Velkolepá sklizeň každý rok

Zatímco výše zmíněné vám společně s pravidelnou zálivkou zajistí, že vaše rostliny budou prospívat, teprve tyto rady podle webu Deccoria vám zajistí bohatou úrodu.

  • Zalévejte odstátou vodou, která není příliš studená, aby rostliny neměly teplotní šok.
  • Každá sazenice potřebuje kolem sebe dostatek místa, vhodných je tak 20 cm.
Okurky na poli
Fotografie: Pixabay
  • Okurky sklízejte systematicky, jenom tak se budou na rostlinách tvořit nové plody.
  • Odrůdu okurek vybírejte i s ohledem na její odolnost vůči chorobám.
  • Zkuste mulčování, posekaná tráva rozsypaná kolem rostliny zlepšuje její růstové podmínky.
  • Nemoc rostlin či jejich napadení škůdci řešte zavčasu, v případě nutnosti napadané rostliny zlikvidujte.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*