Nekupujte nové svíčky ve skle či plastovém obalu, pokud máte doma obaly staré. Po jejich důkladném vyčištění do nich můžete vložit vyměnitelné svíčky.
Výrobci svíček se doslova předhánějí v tom, aby nabídli co nejzajímavější formy těchto dekoračních předmětů. Liší se vzhledem, tedy barvou, tvarem, velikostí, ale i materiálem. Můžete si pořídit svíčky malé i velké, kulaté i hranaté, vonné, čajové, dušičkové, parafínové, palmové i sójové. Jediné, co mají společné, je jejich stále vyšší cena. A nyní, v období Dušiček, ale následně i v zimě je spotřeba svíček velká.
Svíčky s vyměnitelnou vložkou
Máme tu pro vás tip, jak na svíčkách ušetřit, a přitom můžete sami vytvořit malá umělecká díla. Svíčky pak už nebudete muset kupovat, anebo alespoň ne v tak velkém množství. Při nákupu je totiž výhodné investovat do svíček s vyměnitelnými vložkami – skleničky vám zbydou a vy si příště koupíte jen parafínové či jiné vložky, takže vaše výdaje budou mnohem nižší. Je to i počin ekologický, neboť takto lze omezit množství odpadu, uvádí se na webu KobietaInteria. Nebo do zbylých skleniček můžete vyrobit svíčky nové.
Recyklace svíček
Kromě běžných svíček bez obalu jistě kupujete i svíčky, které obal mají: většinou se jedná o skleničku nebo plastovou lampičku či jiný dekorativní tvar. Zbytky svíček i loňské obaly právě využijete k výrobě svíček nových, které budou vypadat stejně jako z obchodu. Z této své ruční práce budete mít dobrý pocit, a ještě ušetříte. V posledních dnech, tedy na Dušičky, jste nanosili dost svíček na hřbitov. A ne každá z nich celá dohoří. A když jdete své zesnulé navštívit opětovně, nosíte svíčky nové a staré vyhazujete. Nekupujte nové svíčky, když nutně nemusíte.
Zkuste tedy tentokrát staré svíčky nevyhazovat. A stejně tak ty, které vám nedohořely v domácnosti nebo v altánu a chystáte se je dát do popelnice. Sbírejte jak svíčky obyčejné, tak ty s vyměnitelnou náplní. A jak postupovat? Svíčky vyjměte z obalů a všechny zbytky roztavte. Pokud vám vznikne nezajímavý barevný odstín, můžete hmotu obarvit barvou na svíčky, jak radí na webu TvorboShop. A dokonce i provonět esenciálním olejem či doplnit třpytkami.
Zapíchejte hřebíček do pomeranče a sledujte, co se stane. Výsledek vám ušetří spoustu peněz
Původní obaly vyčistěte
Původní skleničky či lucerničky a další nádobky pečlivě vymyjte a vysušte. Pokud jsou skleničky ze hřbitova nebo ze zahrady příliš zanesené, klidně je strčte do myčky. A plastové lucerničky a další plastové obaly? U těch je vkládání do myčky velkým riskem, neboť nemůžete vědět, jak se plast v horké vodě zachová. Nejde ani tak o ten malý plastový obal, ale mohli byste si myčku poškodit, kdyby se plast horkem rozlámal nebo roztavil.
Knot si kupte vytvrzený, ten bude v nové svíčce stát sám. A tekutou voskovou hmotu do připravených obalů nalijte. Budete-li jí mít málo, můžete parafín či jiný materiál na výrobu svíček přikoupit. Na BydlímeÚtulně jsme vám také poradili, jaký trik použít, aby na hrobě vydržely svíčky hořet co nejdéle.
Napište komentář