Svíčky budou hořet co nejdéle. Zkrácený knot a umístění do mrazáku prodlouží jejich životnost

Fotografie: WillieWax / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Svíčky velmi často využíváme k tomu, abychom vytvořili doma útulnou atmosféru a navodili to pravé teplo domova. Toho, aby hořely co nejdéle, docílíme pomocí několika předmětů.

Svíčky, obvykle pokud jsou malé a nekvalitní, mají tendenci velmi rychle hořet. To je ale škoda, protože když už si svíčku zapálíme, měli bychom si její plamen užívat co nejdéle je to jen možné. Existuje několik velmi jednoduchých metod, jak můžeme dobu hoření svíčky prodloužit i v domácích podmínkách.

Nepotřebujeme nic speciálního, poradíme si doma

Na první metodu, díky které budou naše svíčky hořet déle, budeme potřebovat nůžky. Díky nim jednoduše knot naší svíčky zkrátíme, a to ideálně tak, aby měl délku maximálně 1 cm. Podle webu Ukr totiž dlouhý knot produkuje velký plamen, jehož následkem se svíčka spálí mnohem rychleji. Kratší knot je proto výhodou, i když to tak na první pohled nemusí vypadat.

Svíčku můžeme i během hoření pravidelně zastřihovat. Díky tomu dosáhneme nejen toho, že bude hořet déle, ale také bude hořet rovnoměrným plamenem, což bude mít vliv na celkový vzhled svíčky. Další metodou, která nám pomůže k delší použitelnosti svíčky, je její umístění do mrazáku. Díky tomu, že vosk v mrazáku zmrzne, bude hořet a roztékat se mnohem pomaleji.

I u jednoduchých metod musíme dodržovat pravidla

Při umístění svíčky do mrazáku musíme brát ohled na její šířku. Pokud je svíčka tenká, měla by být v mrazáku jen krátkou chvíli. Jednoduše čím tenčí svíčka, tím méně času by měla být v chladu. Je také možné prodloužit životnost i již hořící svíčky. K tomu budeme potřebovat sůl, kterou nasypeme do tekutého vosku, jenž se kolem hořící svíčky přirozeně tvoří.

Svíčky
Fotografie: Pexels

Efektivní zapálení krbu snadno a rychle: Metoda „shora dolů” funguje lépe s menšími polínky

Sůl můžeme ve vosku rozmíchat pomocí tenkého párátka, aby došlo k jejímu rovnoměrnému rozmístění. Krystalky soli zpomalí rychlost tání vosku, čímž prodlouží život a dobu hoření svíčky. Trochu soli ale můžeme na svíčku nasypat i před jejím zapálením. Svíčky však nemusíme pouze kupovat v obchodě, čtenáře BydlímeÚtulně.cz jsme nedávno informovali o tom, jak si doma vyrobit svíčku z mandarinek.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]