Apartmán zajímavě kombinuje původní koncepci s moderními prvky

Podobných nemovitostí, jako je tento apartmán, najdeme v centrech měst více než dost. A to po celé Evropě. Tento konkrétní se nacházel v domě v centru Budapešti. Původním vzhledem se nijak nelišil od těch, kterých je po celém tomto městě více než dost. Až potom, co se na jeho přestavbu zaměřili architekti ze studia Architres dostal zcela unikátní nádech.

Využití původní koncepce

Na první pohled je vidět, že si tento apartmán sále nechává svůj částečná původní nádech. Ten navozují třeba parkety na podlaze, stejně jako nelze zapomínat ani na původní řešení v podobě oken. Jasně tak odkazuje k minulosti, kdy bylo takové bydlení velmi žádané. A po této přestavbě bude stoprocentně žádané i nyní, v moderní době.

Byt určený k pronájmu

Důvod této přestavby byl prostý. Současní majitelé ho nijak dlouhodobě nevyužívali, a tak se rozhodli nabídnout ho k pronájmu. Rekonstrukce tak byla doslova nezbytná, aby bylo možno zajistit, že tento apartmán bude plně vyhovovat potřebám současných mladších lidí, kteří aktuálně hledají nájmy právě v centru měst.

Unikátní kovové prvky

Pokud je něco, co v této rekonstrukci dokonale zaujme, tak to jsou četné kovové prvky, které tvoří různorodé konstrukce, které mají nabídnout hlavně praktické věci. Příkladem je třeba schodiště do alternativního patra, stejně jako patro samotné a pod ním využitý prostor k sezení, stejně jako nelze opomenout ani řešení v podobě polic na jednotlivých kusech nábytku.

Jednoduše a prakticky

Celý apartmán je zařízen hlavně s důrazem na praktičnost. A to, jak pokud jde o jednotlivé rozložení místností, tak i pokud jde o to, co v nich najdeme. Nechybí prostor ke spaní, obývací část, ale také zajímavě řešená kuchyně, na kterou přímo navazuje poměrně velká jídelna. Apartmán se tak skvěle hodí třeba i pro setkávání přátel u společného jídla.

Design koupelny je zcela unikátní

Pokud vám celý apartmán připadá jako byt, který částečně odkazuje k minulosti, nepletete se. Tento pocit dokáže navodit i koupelna, která je zcela unikátním prvkem v celé nemovitosti. A to jak díky použitým malých čtvercových obkladů, tak i díky použití tapet s motivem pralesa. I toto je řešení, které se využívalo spíše v minulosti, než nyní, kdy se moderní trendy ubírají úplně jinou cestou.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]