Bydlení ve velkém stylu ale v malém domě může být bez problémů možné

Ať už vás k pořízení malé nemovitosti přiměly omezené finanční zdroje či jiné důvody, neznamená to, že nemůžete bydlet stylově. I v malém domě lze žít ve velkém stylu, přesvědčte se o tom sami. Přinášíme vám trochu inspirace, kde v malém domě žije mnohdy i čtyřčlenná rodina s domácím mazlíčkem navíc.

Zvykli jsme si, že malý dům je vhodný pouze pro jednu nebo dvě osoby. To však nemusí být pravda. A ani to neznamená, že se musíte tlačit a lézt si vzájemně na nervy. Stačí jen dodržovat domácí pravidla, která si každý nastaví dle individuálních potřeb. Nezapomínejme, že každý člen rodiny může mít jinou pracovní dobu a koníčky, kdy čas tráví mimo domov. Společné chvíle doma si pak spíš všichni užijí. Malý prostor je praktický nejen po stránce finančních úspor, ale právě proto, že rodinu více spojuje dohromady.

Malý interiér – velký styl

Nikde není napsáno, že loftové postele jsou pouze pro mladé. Pokud nemáte žádné pohybové omezení a nedělá vám problém vyjít schůdky (nemáte problém s rovnováhou), pak klidně tento typ úspory místa můžete praktikovat do vysokého věku. V horní části nemusí být jen ložnice, ale i pracovní koutek, pokud pracujete z domova či místo pro spaní návštěvy.

Obrázek: opensourcetinyhouse

Postel, gauč a pohovka

Postel může sloužit zároveň jako pohovka pro denní lenošení, ale i jako gauč, když přijde návštěva. Takové místo lze využít i k uložení hosta, pokud se rozhodne přenocovat. Někdo ke svému štěstí nepotřebuje obrovský obývák s luxusní sedací soupravou a spokojí se s vědomím, že to maličké mu říká pane. A našetřit na malý domeček není taková utopie, jako našetřit na velkou nemovitost.

Obrázek: tinyhousetalk

Dole spaní, nahoře práce nebo relax

Ušetřit lze místo i tam, kde zrovna neoplývají extra vysokými stropy. Loftová postel má bezpochyby své kouzlo, ale vyřešit úsporně místo lze i jinak. Spaní stačí umístit do spodní části a do té horní pracovní koutek nebo mini obývák. I malý domek lze zařídit účelně, útulně a stylově.

Obrázek: dutchnews

Otevřený prostor

Otevřený prostor, kdy je kuchyně spojená s obývací částí je moderní záležitost. V kuchyni si můžete všimnout ukrytých barových židlí, pod kuchyňskou pracovní deskou. V případě přípravy jídel není kuchyně ochuzená o pracovní desku a zbytečně v ní nezabírá místo stůl a židle. Pro malé prostory je důležitý dostatečný přísun denního světla.

Obrázek: fayettevilleflyer

Úvodní obrázek: jhinteriordesign