Barvy, které budou dokonale ladit s modrou místností. Oživte svou domácnost

Fotografie: Unsplash

Jednou z největších potíží při malování pokojů nebo shánění nábytku může být výběr správné barvy, s nimiž by ladila i zeď.

Jednou z nejčastěji používaných barev, ať už na oblečení, doplňky, nábytek nebo samotné malování zdí, bývá právě modrá. Nejedná se přitom o jednu z těch, k níž by se hodila kterákoliv jiná barva. Například taková kombinace světlé modré s tmavou zelenou může působit lehce retro a nezajímavě. Sáhněte raději po takových barvách, jimiž místnost prozáříte.

Bílá se hodí téměř ke všemu

Jednoduchá poučka při výběru oděvu i nábytku je, že černá a bílá se hodí prakticky k čemukoliv. Aby však místnost nevypadala příliš omšele, bude lepší zvolit druhou zmíněnou. Ta se do modrého pokoje hodí skvěle a nádherně doplní tóny této barvy. Bílé však nesmí být výrazně více než modré, aby tak místnost nakonec nevypadala jako pokoj v nemocnici.

Fotografie: Unsplash

Šedá dokáže doplnit odstíny modré

Tyto barvy mají dosti podobný nádech, a proto nebude žádný risk zkusit je zkombinovat. Naopak je to dosti častá variace, která sice nijak nenadchne, ale také neurazí. Tyto dvě barvy jsou vhodnou volbou do pokoje dospívajícího dítěte, v němž se mu bude snadno usínat. Kombinace modré a šedé působí klidně a dokáže navodit příjemnou atmosféru.

Někdy stačí jiný odstín stejné barvy

Čím lépe doplníte modrou zeď než nábytkem a vybavením místnosti ve stejné barvě? Volba jiného odstínu je skvělou variantou, zvláště pak pokud jsou si navzájem podobné a blízké. Není například příliš dobré kombinovat světlý pastelový odstín s tmavým a až jakoby zašlým. Zároveň však nábytek v místnosti nijak nevynikne, jestliže bude zcela shodný s barvou na zdi.

Fotografie: Unsplash

Červený nábytek podtrhne tmavě modré tóny

V případě, kdy máte modrou barvou vymalovanou místnost, je dobré zkusit na nábytek dekor dřeva. Hodí se však i červené prvky, zvláště pak tehdy, kdy jsou vaše zdi sytě či tmavě modré. Musíte tomu však přizpůsobit i ostatní barvy, které by neměly být nijak světlé. Nebudou tak v místnosti vyčnívat, ale krásně doplní barvu zdí okolo.

Zdroj: Redakce