Sousedská výpomoc na domě dokázala vrátit starému muži úsměv na tvář potom, co se mu výrostci vysmáli do očí

Ačkoliv se tento příběh neodehrál v ČR, ale v USA, o zlomyslné dospívající děti také nemáme nouzi. Proto by vás mohl tento příběh zaujmout a inspirovat. Je to už starší příběh, ale možná jste o něm ještě neslyšeli.

Místním pubertálním dětem byl trnem v oku dům, kde bydlel starý pán Leonard. Leonard měl mladšího souseda, byl jím Josh, který pracoval jako inspektor na trati. Ten slyšel, jak se děti starému pánovi posmívají, v jakém starém a hrozném domě to bydlí. Dle jejich slov je dům ohavný a vhodný tak ke spálení.

Josh vídal starého pána každé ráno, jak sedí se sklopenou hlavou na verandě a bylo mu to velmi líto. Starý pán nikdy nikomu neublížil, byl to dobrák od kosti. Stejně tak jeho žena. Teď tam jen tak smutně seděl a musel se cítit bezradný. Josh to nemohl pustit z hlavy a stále přemýšlel, jak by starému pánovi pomohl.

Po pár dnech přemýšlení, přišel i nápad. Zavolal kamarádovi, který provozuje obchod s řezivem a barvami, a zeptal se ho, jestli by byl ochoten darovat materiály, které by se daly použít na opravu onoho domu – domu starého pána. Jeho přítel souhlasil; „Všechno, co potřebujete,“ řekl. Josh sdílel tento nápad i na sociální síti a k jeho překvapení se přihlásilo mnoho dobrovolníků.

Josh zaklepal na dveře starého pána a zeptal se ho, zda by si přál, aby jeho dům zase vypadal hezky. Leonard byl samozřejmě nadšený, protože na revitalizaci domu neměl ani peníze, ani dost sil. Následující sobotu se pustili do práce. Lidé přicházeli jeden za druhým, aby každý něco udělal a něčím pomohl. Josh přestal lidi počítat, když jich bylo 95, pak už se nestačil divit a přicházeli další a další.

Práce kolem domu trvaly 9 hodin a výsledek změnil starému pánovi život. Leonard zase sedí před svým domem, ale už nemá hlavu sklopenou. Usmívá se a mává na sousedy. Opět je šťastný a hrdý, že má dům opravený, natřený a může ho nazývat svým domovem. A ještě něco, má nové přátelé a především Josh se stal jeho nejlepším přítelem.

Obrázky: cbsnews, bdcwire