Oživte svou domácnost barvami, které okouzlí každou návštěvu

Fotografie: Depositphotos

Vyberte si do domácnosti takové barvy, které vám zlepší náladu. Do jednotlivých místností se hodí určité barvy. Zjistěte, jaké barvy jsou do domova nejlepší.

Na světě jsou odstíny, které z velké části ovlivňují vaši náladu a tím pádem i emoce. Některé odstíny v člověku vzbuzují nepříjemné pocity a jiné zase dokáží naladit na vlnu relaxace. Škála barev je široká a každá má nějaký vliv na lidskou náladu.

Expertka na barvy prozradila 10 nejlepších barev

Sue Kim, Valspar Color Expert prozradila 10 nejlepších barev, které zlepšují pozitivní náladu. „Příroda a vzpomínky spouští naše emoce ve štěstí, takže nalezení barvy, která odráží váš okamžik štěstí, je nejlepší způsob, jak se spojit s barvou,“ říká Kim CountryLiving.com.

„Doporučil bych udělat na fotce koláž z fotografií a výstřižků z časopisů na stole a poté zjistit, jestli existuje barva, která vás vrátí zpět do okamžiku štěstí. Často předpokládáme, že šťastné barvy by byly odvážnější odstíny, ale pro některé z nás, klidné místo s měkčími tóny poskytuje okamžik štěstí. “ Které barvy jsou nejlepší?

Radostná růžová

Takzvaná „baby pink“ je tou správnou volbou pro jakoukoliv místnost. Pro někoho může být hodně sladká, ale působí velmi jemným dojmem. Protože jsou ženy spojovány s jemnostní, tak je velice často používána do dětských pokojů, ve kterých žijí slečny. Pokud místnost doplníte bílými nebo černými doplňky můžete vytvořit místnost, co má styl.

Fotografie: Pixabay

Šeříková

Tato světle fialová barva dokáže skvěle uklidňovat. Pokud trpíte úzkostmi, jste často naštvaní nebo celkově příliš náladoví, pořiďte si tuto barvu do svého pokoje. Díky této barvě se člověk neustále cítí velmi šťastně. Tato barva posiluje životní sílu a přináší klid a mír. Podporuje dobromyslnost a veselost. Je to velmi pozitivní barva. Na někoho může působit trochu chladně.

Žlutá

Tato barva je jednoduše velmi veselá. Jedná se o barvu jara nebo Velikonoc, kdy vše přichází k životu. Protože se jedná o velice výraznou barvu, udržuje lidi bdělé a pomáhá se více soustředit. Dejte si jí třeba do pracovny, abyste nezačali u práce usínat. Nejlepším odstínem je sytě žlutá. Vyvarujte se vybledlé nebo neonové.

Zelená

Zelená je jednoznačně barvou života, a proto posiluje životní sílu. Přináší klid a mír a napomáhá dobrému životu. Dokáže v člověku vyrovnat emoce a přinášet harmonii. Co v nás probouzí zelená? Jistotu, klid, ticho, neutralitu, solidnost, ochranu, růst a mnoho jiných kladných vlastností.

Fotografie: Pixabay

Šedozelená

Dalo by se říci, že šedozelená je barvou kreativců. Podporuje kreativní mysl a přináší nové nápady. Krásně uklidní, ale zároveň přináší větší koncentraci. Dodává lidem sílu do života. Šedozelenou barvu můžete využít do obýváku a ten doplnit o různé doplňky, protože k této barvě se hodí spoustu jiných barev.

Světle žlutá

Existuje důvod, proč je žlutá spojena s veselostí. „Tato žlutá má jemnou světelnou kvalitu, která působí jako teplé sluneční paprsky a probouzí všech pět smyslů,“ říká Kim. „Žlutá je přirozeným zdrojem pozitivní energie a vyvolává pocity štěstí.“

Nebesky modrá

„Tato světlá, vzdušná modrá je okamžitě uklidňující a pomáhá obnovit přirozené rytmy,“ vysvětluje Kim. „Rostoucí důkazy spojují spánek s produktivitou a celkovou pohodou a modrá poskytuje uklidňující a regenerační vlastnosti, které mohou pomoci zlepšit odpočinek.“

Fotografie: Pixabay

Fialovo černá

„Skrytý podtón fialové na hluboké noční obloze vás vtáhne a poskytne pocit ústupu a relaxace,“ říká Kim. „Tato barva také pomáhá vytvořit místo pro zaostření a reflexi.“ Možná, že tato barva působí velmi tajemně, ale dokáže člověka donutit přemýšlet nad různými věcmi a tím se odpojit od reality.

Žlutozelená

„Tato vyvážená žlutozelená vystihuje podstatu prvních jarních květů a vzrušení pro nadcházející sezónu,“ poznamenává Kim. „Zelená také přináší do prostoru pozitivní energii a stimuluje osobní růst.“ Je používána v moderních interiérech s doplňky ze dřeva, což k sobě hezky ladí.

Fotografie: Pixabay

Stříbrná

„Tato dokonalá směs šalvěje zelené a stříbřitě šedé poskytuje rovnováhu a harmonii,“ říká Kim. „Pomáhá zdokonalovat luxus toho, že má méně věcí, a přesto si užívá toho, na čem opravdu záleží.“ Stříbrná barva znázorňuje lásku a oddanost. Je to barva něhy a oddanosti.

Jakou barvu vybrat?

Pokud si nemůžete z výše vypsaných barev vybrat, zkuste se zajít podívat do prodejen s nábytkem, kde mají postavené pokoje na ukázku. U těchto pokojů je většinou i zeď, která je natřená na určitou barvu. Díky tomu si můžete na vlastní oči vyzkoušet, jak na vás působí jednotlivé barvy.

Zdroj: Sue Kim – Valspar Color Expert

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]