Bělení ručníků netradiční metodou za pomoci slunečnicového oleje

Metod bělení ručníků je celá řada. Většina je založena na použití speciálního prášku, nebo klasických bělidel. Co ale metoda, kde je jednou ze základních složek slunečnicový olej? Slyšeli jste o ní? A přišla vám zvláštní? Ať je to jak chce, společně se na ni podíváme. A doporučíme ji vyzkoušet, jelikož oproti celé řadě jiných má výhodu v tom, že skutečně funguje. V tom je její unikát a plus.

Co budete potřebovat?

Aby se vše povedlo a bělení ručníků proběhlo podle vašich představ, je třeba nachystat si několik důležitých a v podstatě nezbytných surovin, bez kterých se celý postup neobejde. O co se jedná? Potřebovat budete:

  • 2 lžíce slunečnicového oleje

  • ½ šálku klasického pracího prášku

  • 2 lžíce bělícího prášku

Jdeme na to

Máte vše potřebné? Tedy tyto tři ingredience? Pokud ano, můžeme se pustit do práce. Jako první nalijte do hrnce několik litrů vody a tu přiveďte k varu. Jakmile se začne vařit, tak přidáte dané jednotlivé ingredience a zajistíte, aby se ve vodě promíchaly. Potom přestaňte vodu zahřívat a nechte ji lehce chladnout, aby odpovídala maximu toho, při jaké teplotě lze vaše ručníky prát.

Poté ručníky do vody namočte. Vložte je do daného hrnce a nechte je tam být do doby, dokud voda nebude mít pokojovou teplotu. To bude trvat i kolem několika hodin. A potom? Budete zírat, ale budou dokonale bílé. V tu chvíli je můžete už jenom přemáchnout a dát schnout. My doporučujeme ještě jeden krok, aby byly opravdu dokonalé.

Po vyndání z bělícího roztoku je už stačí jenom klasicky vyprat. Až je vyndáte z pračky, tak je dejte sušit ven, na přímé slunce. I toto výrazně napomůže tomu, že se bělení ručníků touto metodou zadaří a že výsledkem bude, že budou opět zářit jako nové. Že vás nebudou trápit jak skvrny, tak hlavně různá zašednutí a také zažloutnutí, což je u bílého prádla, ručníky nevyjímaje, velmi častým a problémovým jevem.

Fotografie: Freepik, Pixabay