Účinná metoda praní utěrek je zbaví zašlých skvrn již za pár minut

Fotografie: Pixabay

Žádná žena v domácnosti, které alespoň trochu záleží na přírodě a vlastní peněžence, látkové kuchyňské utěrky jsou nenahraditelným pomocníkem. Bez ohledu na to, jestli myjete nádobí ručně, nebo v myčce, bez utěrek se neobejdete. Postupem času však utěrky ztrácejí svůj svěží vzhled, zešednou a jsou často plné skvrn, které už lze vyprat klasickým způsobem.

Existuje mnoho detergentů, ale i ty nejsilnější chemikálie nemusí vždy fungovat. Osvědčené domácí metody mohou být mnohem lepší, levnější a účinnější. Některé z nich jsou velmi neobvyklé. Například k přípravě bělícího čistidla lze použít rostlinný olej. Sám o sobě může jen ublížit, ale ve směsi s dalšími přísadami dokonale vyčistí mastnotu a nečistoty.

Co budete potřebovat?

Věci, které budete potřebovat k výrobě domácího bělícího prostředku, nejsou vůbec složité. Připravit byste si měli jeden velký hrnec s vodou, dvě lžíce slunečnicového oleje, dvě lžíce práškového bělidla, půl lžíce pracího prášku a pochopitelně také špinavé a zašlé látkové kuchyňské utěrky. Nyní už jen musíte udělat několik jednoduchých kroků a získat krásně čisté a bílé utěrky.

Fotografie: Freepik

Díky tomuto jedinečnému a jednoduchému způsobu si budete muset koupit nové jen v případě, že ve starých budou díry. Díky tomu nejen ušetříte peníze, ale také budete mnohem déle používat utěrky, které máte již vyzkoušené, a vyhovují vám. A co si budeme povídat, to je v kuchyni to nejdůležitější, tak se do toho pusťte!

Postup bělení

Hrnec s vodou dejte na sporák a vodu uvařte. Ve chvíli, kdy se voda začne vařit, přidejte slunečnicový olej. Poté přidejte bělidlo a prací prášek. Smíchejte všechny přísady a do této vroucí směsi vložte špinavé utěrky. Vypněte oheň. Zakryjte hrnec poklicí a nechte směs, aby udělala zbytek za vás. To, čeho se dočkáte, vám vyrazí dech.

Nechte vodu vychladnout a až poté ručníky vyndejte a opláchněte v čisté vodě. Nejlepší je namočit je na několik hodin do čisté vody. Až to uděláte a utěrky uschnou, uvidíte neuvěřitelný a zářivý výsledek.

Nejen, že utěrky budou krásně bílé a v původní barvě, ale také zmizí všechny skvrny, a to i ty hodně staré. Kdykoli budete potřebovat a chtít vybělit a hloubkově vyčistit své látkové utěrky, které používáte v kuchyni, použijte tento jedinečný postup, se kterým přišly samy hospodyňky.