Nejčastější chyby při praní prádla, kterých se dopouští celá řada lidí

Každý, kdo kupuje novou pračku, dbá na výběr kvalitní značky, aby byla její životnost co nejdelší a kvalita praní prádla co nejlepší. To se samozřejmě ne vždy povede. Je ale nutné si sáhnout do svědomí a zamyslet se nad tím, zda při praní prádla dodržujete všechny zásady. Životnost pračky se totiž do značné míry odvíjí od způsobu používání a její případné údržby. Přečtěte si, které návyky jsou největší chybou a poškozují vaši pračku.

Nekontrolujete kapsy

Před vložením oblečení do pračky vždy nezapomeňte zkontrolovat obsah kapes. Vlásenky, mince a jakékoliv další drobné předměty by mohly poškodit pračku. V nejhorším případě mohou ucpat vypouštěcí čerpadlo a zabránit tomu, aby spotřebič správně pracoval. Kontrola zabere minutku, proto na ní nikdy nezapomínejte.

Dodržujte dávkování pracích prostředků

Na trhu je celá řada pracích prostředků, aviváží a podobně. Pokud ale jejich používání budete přehánět, vaší pračce také neprospěje. Řeč je hlavně o dávkování. Mnoho lidí si myslí, že když použijí větší množství prostředku, tak bude prádlo voňavější a měkčí. To ale není pravda. Navíc častokrát nadměrně pění a pračku jen zatěžuje.

V některých případech navíc prací gely, které působí už od začátku pracího cyklu, způsobují skvrny na oblečení. Pokud chcete tedy předejít poškozené pračce a zničenému oblečení, dodržujte dávkování všech produktů, které při praní používáte.

Praní pouze při nízkých teplotách

Abychom předešli poškození našich oděvů, máme tendenci spouštět programy pouze při nízkých teplotách. To ale ovšem pračce nevyhovuje. Pravidelné praní při teplotě pod 50 stupňů může způsobit tvorbu plísní, bahna ve vaně a načernalé skvrny na těsnění dveří.

Abyste těmto potížím předešli, jednou nebo dvakrát měsíčně použijte cyklus praní s teplotou vyšší, klidně až 90 stupňů. Díky vyšší teplotě budete schopni udržovat vaši pračku bez nečistot.

Fotografie: Freepik, Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]