Matka čekala 15 let na svůj vlastní malý domek. Postavila si ho zcela sama obdivuhodným způsobem

Tiny house je stále oblíbenější způsob bydlení
Fotografie: Nanda Sluijsmans / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Vysněný tiny house si postavila matka teprve tehdy, až její dcera odrostla. Ta totiž neměla pro život v malém domku pochopení. A tak matka čekala, až se její dítě osamostatní.

Koncept malého domu čili tiny house podporuje životní styl zaměřený na jednoduchost, udržitelnost a návrat k přírodě. Pomalu, ale jistě začíná zpochybňovat tradiční americký sen o obrovském domě s luxusním vybavením. Na Floridě, kde je po většinu roku klima natolik příznivé, že lze pobývat venku, mohou obyvatelé malých domů maximalizovat svůj obytný prostor tím, že začlení venkovní prostředí do svého každodenního života.

Komunita majitelů malých domků

Tím, jak se stále více jednotlivců rozhoduje pro malé domky, vznikají komunity, které se soustřeďují na sdílené hodnoty. Jde zejména o kreativitu a spolupráci a také ekologické vědomí, uvádějí na webu HomeCrux. Uvedené komunity sdílejí často společné prostory, například zahrady a dílny. Ty umožňují obyvatelům se stejným přístupem k životu společně se bavit i pracovat.

Lee, hrdinka dnešního příběhu a majitelka tiny house na Floridě, začlenila do svého malého a kompaktního prostoru poměrně velkou knihovnu. Vypovídá to o tom, že Lee dává přednost osobnímu růstu před hromaděním hmotného majetku. Její volba odráží posun od hromadění věcí a zaběhlých kolejí ke vzdělávání a každodenním zážitkům. Lee svůj tiny house opatřila krytou verandou, takže může pobývat venku i v období dešťů.

Malý domek uchvátil celý internet svým farmářským stylem. Třešničkou na dortu je interiér

Nesměla chybět kuchyň a knihovna

Lee měla vždy o bydlení v tiny house zájem. Už ve dvaceti letech snila o životě v železničním vagonu, což ovšem neuskutečnila. Se svou malou dcerkou ale žila nějaký čas na lodi, píše web MyPositiveOutlooks. Když dcera odrostla, rozhodla se Lee pro svůj vysněný tiny house. Nesměla v něm však chybět knihovna, která je ústředním bodem domácnosti. Důležitou pozici má i kuchyň. Je dostatečně vybavena na to, aby si Lee mohla vařit svá veganská jídla, jejichž základem jsou produkty z místní zahrady a přebytky zeleniny od sousedů.

A také ráda pohostí dceru, jež ji často navštěvuje. Ženy se rády věnují i společnému vaření. Celý interiér domku je promyšlený tak, aby se do něj vešlo všechno, co Lee potřebuje k běžnému životu. Mimo to do něj zakomponovala ručně vyráběné předměty od svých blízkých, aby ho naplnily pozitivní energií. Svůj mini domov Lee představuje na videonahrávce a dodává: „Ten, kdo uvažuje o životě v tiny house, by se měl sám aktivně zapojit do procesu jeho tvorby. Získá tak domov navždy.“ V tiny house s názvem Dračí hnízdo žije seniorka Carol, jak jsme také na BydlímeÚtulně uvedli.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*