Belize ukrývá unikátní kontejnerový dům s úžasným výhledem na Karibské moře

Když se řekne Karibik, představí si každý pohodu u nádherné pláže. Něco takového může přesně nabídnout tento kontejnerový dům. Jasně ukazuje, že i karibská oblast může nabídnout jiné zajímavosti, než jenom pláže, přírodu, počasí a rumy. Může to být moderní stylová nemovitost, postavená z vysloužilých přepravních kontejnerů.

Na tom správném místě

Tento kontejnerový dům byste našli v Belize, konkrétně v oblasti 4 km jižně od San Pedro. Unikátem této nemovitosti je však poloha spojená s tím, že se nachází jenom pár kroků od Karibského moře. Na něho je z domu nejenom krásný výhled, ale stačí ujít pár desítek metrů a můžete se v něm také vykoupat.

Takto vypadá sen mnoha lidí. A někomu se může splnit. Navíc díky tomu, že je dům postaven několik metrů nad zemí, jsou výhledy do okolí, až na obzor, o to zajímavější.

Koncept otevřeného domu

Tento kontejnerový dům ukazuje, co vše dnes dokáže moderní architektura. Nejenom to, že se dá bydlet v něčem, co dnes považujeme za odpad, ale i to, jak skvěle a prakticky mohou vypadat takzvané otevřené dispozice. Pokud nahlédnete dovnitř, tak vás na první pohled zaujme právě ona propojenost jednotlivých místností.

To v kombinaci s okny zajistí jak neustálý dostatek světla po celý den, tak i to, že dům vypadá o poznání větší, než ve skutečnosti je.

Místo pro dovolenou

Součástí daného objektu je jak pláž, tak i dlouhé molo, na jehož konci můžete nejenom skočit do moře, ale můžete zde i odpočívat. Jako místo pro dovolenou ideální volba. A až někomu ukážete fotografie, jenom těžko by vám věřil, když řeknete, že jste bydleli ve starém přepravním kontejneru. Z ničeho jiného ale tato nemovitost postavena není.

A proč o domu mluvíme v souvislosti s tím, že v něm můžete trávit dovolenou? Jelikož je určený k pronájmu. I krátkodobému. Pro toho, kdo miluje stylovou architekturu a chce si užít Karibik, je to jasná volba.

Fotografie: Container Homes