Zvenku obyčejný dům překvapí svým výrazným fialovým interiérem

Že se fialová barva do interiéru nehodí? Raději to ještě jednou zvažte. Jistě jste někdy při malování interiéru svého domu přemýšleli nad tím, zda si trochu nezaexperimentovat s barvami a nevyladit svůj byt k dokonalosti. Potíž obvykle bývá v tom, že již existující nábytek byste museli buďto vyhodit a vyměnit, anebo jej předělat tak, aby vyhovoval barevnému odstínu, který jste si zvolili.

Na internetu se objevily fotografie interiéru jistého nenápadně vyhlížejícího domu, při jehož tvorbě to jeho majitel vzal velmi vážně a naprosto geniálně vyladil barevné vzezření bytu do odstínu fialové. Na fotografiích můžete vidět, že při plánování interiéru nevynechal jediný detail.

Jako luxusní hotelový pokoj, jenže fialový

Zvenčí je to běžný bílý domek s bílou fasádou a arkýřovými okny. Kromě jemné a nenápadné květiny s fialovými kvítky nic nenapovídá tomu, že by s touto stavbou bylo něco jinak a nečekaně. Stačí ale otevřít vchodové dveře a rázem se člověk ocitne ve fialovém království.

Luxusně vybavený byt s koženými sedačkami, moderním nábytkem a jemnňounkým plyšovým kobercem, jehož místnosti jsou propojené zděnými klenbami a vnitřními klenutými okénky vypadá jako vystřižený z luxusního hotelu v Las Vegas. To, co ale zaujme na první pohled a nedá vám to spát, je barva. Všechno je tu fialové.

Fialová je promyšleně kombinovaná s bílou a černou

Plyšový koberec, který pokrývá všechny místnosti včetně koupelny a obepíná i vanu, je sytě tmavofialový. Stejně tak záclony, sedáky židlí a nohy konferenčního stolku. Stejný odstín mají i ozdobné polštářky na křesílkách. Stěny jsou naopak světle fialové s bílými římsami, krbem a jinými detaily.

Také dřevěné obložení a dřevěný nábytek je bílé barvy. Sedací souprava a skleněný stolek jsou naopak černé, takže příjemně dolaďují dominující fialovou barvu. Rozhodně se nedá říci, že by interiér byl prvoplánově fialový. Nad barevným vyladěním zcela zjevně jeho tvůrce velmi důkladně přemýšlel.

A co vy, uměli byste si představit takovýto pokoj? Mohl by být krásný třeba v zelené! Pokud jste si něco takového vytvořili doma, pochlubte se a pošlete nám své fotografie!

Fotografie: Swns

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]