Stylový dům u jezera, který je připraven i na přírodní katastrofu

Tento dům u jezera vyniká nejenom svým unikátním designem, ale vyniká také svou praktičností. Dokáže ochránit před přírodní katastrofou. V tom je jeho další unikát, který ukazuje, jak dobře může kvalitní nemovitost sloužit. Než se dostaneme k vlastnostem tohoto typu, nelze opomenout jeho vskutku netradiční, ale velmi povedený moderní design.

Ochrání před katastrofou

Tento dům u jezera je byl postaven i s ohledem na to, aby dokázal jeho obyvatele v případě potřeby ochránit před přírodní katastrofou. Klimatické změny jsou velký problém. Země se otepluje a hladiny některých vod stoupají. V případě povodně je dům dokonale připraven ochránit své majitele díky tomu, že jeho hlavní čísti jsou ve zvýšené poloze, na pevných a odolných kůlech. Voda se tak do obytných prostor nemá šanci dostat. Díle nechybí také dostatečná ochrana proti silnému větru, dešti, ale třeba i krupobití.

Dům má dvě úrovně

Za domem stojí studio Aguilo + Pedraza Arquitectos, které ho navrhlo a nechalo postavit u jezera Rupanko v chilské Patagonii. Dům na první pohled zaujme vzhledem a tím, že má hned dvě úrovně. Ta spodní je určena spíše k zábavě a odpočinku. Nechybí zde prostor pro relaxaci, stejně jako třeba grilů. Hodní prostory jsou klasicky obytné, určené k životu. A to i v případě přírodních katastrof.

Okna nabízejí krásný výhled

Dominantou domu je nejenom dřevo, ze kterého je vytvořena většina součástí a prvků, ale také sklo. Velká tabulová skla, která tvoří okna, nejenom dobře dotváří celkový moderní vzhled domu. Zaujmou také tím, že je z mnoha prostor domu dokonalý výhled do přírody a také na vodní hladinu, čímž je tento dům u jezera také unikátním.

Propojení schodištěm

Jednotlivé části domu jsou propojeny schodištěm, a tak se jím dá bez problémů procházet jak v rámci jednotlivých místností, tak samozřejmě také v rámci jednotlivých sekcí, které jsou, jak jsme zmínili, určeny jak pro klasické bydlení, tak i relax a zábavu.