Betonová pevnost není pro každého, ale své fanoušky si určitě nejde

V kanadské provincii Québec se nachází čtvrt Chicoutimi a právě zde stojí fascinující nemovitost, pro někoho spíše pevnost, která svou rozlohou a zjevem připomíná tak trochu hrad, nebo zámek. Tohle bydlení je skutečně pro náročné. Rozhodně poskytne pocit luxusu, o tom není vůbec pochyb.

Betonový exteriér

Netypicky řešená fasáda rezidence připomíná tak trochu pohádkový hrad. Jednotlivé obložení se skládá z betonového materiálu a architektonicky je uspořádané do tvaru hradeb. Umístění uprostřed lesa dodává obydlí velice tajemný ráz a zároveň umožní budoucímu majiteli celoroční pobyt v blahodárné přírodě.

Monumentální přivítání a velké překvapení v kuchyni

Už při vstupu do tohoto obrovského domu se budete cítit jako král, nebo královna. Všechny detaily připomínají interiér historického zámku, nebo hradu. Převládajícími materiály je kov, dřevo a beton, který je možné spatřit hlavně v oblasti stropu. Styl vstupní haly by se dal popsat jako velice rustikálně řešený.

Nad hlavou se skví mohutný křišťálový lustr, který celou chodbu důkladně prosvětluje. Tohle přivítání je opravdu velkolepé. Když však popojdete o kus dál, ocitnete se jakoby v jiném domě.

Praktická menší kuchyň s dřevěným jídelním koutem působí až selským dojmem a téměř nekoresponduje s honosností vstupní chodby. O to více je tato místnost sympatičtější a útulnější.

Rozlehlá jídelna a luxusní obývací pokoj

Když projdete kuchyní, zavedou vás kroky do velice rozlehlé jídelny, kde se nachází rovněž starobyle vyhlížející piano se stoličkou a mnoho dalších rustikálních doplňků. Jídelní kout pojme až osm lidí. Velmi zajímavým stylem však vyhlíží obývací pokoj, který snoubil prvky rustikální, moderní a historické.

Dominantou této místnosti jsou jednoznačně krbová kamna, která zcela jistě zahřejí a umožní fascinující a romantickou podívanou. Nábytek je zvolený kožený v krémovém odstínu a dokonale ladí s okolním interiérem. Červená zeď a doplňky v stejné barvě perfektně oživují místnost jako celek. Kovové prvky po obvodu zdí obýváku vás zase navrací do dob rytířů a princezen.

Točité schody a pohádkové prostředí

Zlatými listy zdobené kovové schody vás svými zákrutami zavedou do prvního patra, kde se před vámi rozprostře přímo kouzelné pohádkové prostředí. Několik ložnic spolu s dětským pokojíkem poskytne majiteli pocit opravdového blahobytu. Místnosti jsou řešené jako by byly určené pro jakéhosi šlechtice, či šlechtičnu, i přesto si však zachovávají moderní ráz.

Koupelna je designově řešená v souladu s dnešní dobrou. Všudypřítomné tmavě modré kachlíky dodávají koupelně s toaletou příjemný vzhled. Přímo nadpozemským prostorem je rozlehlá střecha rezidence. Ta poskytuje nevídaný výhled do okolí.

Fotografie: Du Proprio

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]