Bez poliček ani rána. Základní vybavení domácnosti i designový prvek

Poličky jsou vybavením, které se patrně nalézá v každé domácnosti. Jde o elegantní doplněk i praktického pomocníka, který poskytne úložný prostor a vyplní prázdná místa. Poličky se hodí díky své univerzálnosti do jakkoliv zařízené domácnosti, ať už rustikální či moderní.

Uložit na ně lze vlastně cokoliv. Od oblečení, přes dekorace, knížky, pokojové rostliny, až po drobné předměty či kořenky v kuchyni. Poličky mohou být různého materiálu. Do moderních interiérů perfektně zapadnou police skleněné, ale i ty dřevěné či plastové. Buď může jít o samostatnou polici nebo rovnou sestavu.

Poličky s osvětlením

Některé police jsou i přímo rozdělené do přihrádek, pro lepší a přehledné uspořádání věcí. Pořídit si můžete i polici s osvětlením, která se skvěle hodí jak do obýváku, tak do ložnice. Taková polička přijde vhod nejen pro romantickou atmosféru, kterou vytvoří, ale umístěná v blízkosti postele vám posvítí, když se budete večer chtít třeba napít. Poličku s osvětlením si můžete i vyrobit. Stačí, když na obyčejnou poličku připevníte LED pásku. LED diody jsou umístěny na ohebný samolepící pásek.

Police v dětském pokoji

Vhod přijdou i v dětském pokojíčku, kde mohou mít vaše ratolesti uložené komiksy, knížky, hračky, umělecké výtvory. Zkrátka a dobře jsou praktické a skvěle doladí vzhled interiéru, zaplní nevyužité kouty a prázdné stěny. Vybírat lze z různých tvarů, stylů, materiálu a barev. Mimo praktické stránky mohou být zajímavým vybavením.

Police na dveřích

Umístit se dají v podstatě kamkoliv. Kolem dveří, nad dveře, v koutech místností, v ložnici, v koupelně i na toaletě, pokojíčku, kuchyni, obýváku i jídelně či předsíni. Připevnit se dají dokonce i přímo na dveře, pokud zápasíte s prostorem a úložným místem. Což využijete třeba v koupelně. Ovšem musí jít o hluboké police, aby při otevírání a zavírání dveří z nich nepadaly věci. Koupit lze hotové policové sestavy, jednotlivé poličky nebo je možné zapojit fantazii a použít k výrobě poliček různé bedýnky a košíky.

Obrázek: pinterest, simplychild, fittingsco