K nepoznání se změní vaše ložnice díky pěti snadným krokům

Vaše ložnice je sice pořád plně funkční, ale už trochu okoukaná? Možná nadešel ten správný čas na malou renovaci. Dobrou zprávou je, že nemusíte podnikat žádnou radikální a finančně náročnou proměnu, aby vaše ložnice získala opět šmrnc. Přinášíme vám drobné triky, díky kterým ji změníte k nepoznání.

 

Nová barva

Chcete-li efektivní a poměrně rychlou proměnu, pak zkuste vymalovat. Vyberte si vhodnou barvu a pusťte se do výmalby. Případně jednu stěnu opatřete tapetou. Může to být ta, co je za postelí. Pokud se vám nechce malovat ani tapetovat, zkuste nalepovací dekorace, případně nové obrazy.

Bytový textil

I taková maličkost, jako je ložní prádlo dokáže do ložnice vnést závan svěžesti. Bytový textil činí prostor útulnějším a příjemnějším na pohled. Mimo ložního prádla opatřete postel novými polštářky a přehozem. Budete-li chtít zajít ještě dál, pořiďte si i novou záclonku a závěsy či stylové roletky. Ladit můžete i podle ročního období. Zanedlouho se začne probouzet příroda ze zimního spánku, tudíž sledujte nejnovější trendy – květiny jasně vedou.

Rostliny

Pokud nemáte v ložnici žádnou kytku, pak věřte, že přítomnost květeny dokáže mnohé. Pokud tam kytky máte, zkontrolujte, zda nepotřebují přesadit a oštípat zvadlé suché listy. Kytkám pořiďte nové stylové květináče a uvidíte, jak se interiér změní k lepšímu.

Vyhoďte zbytečnosti

Jestliže je ve vaši ložnici něco, co tam nepatří, pak to vyhoďte. Ať už jde o starý a neopravitelný běhoun (nahraďte jej novým) nebo omšelé dekorace, poházené oblečení (kupte stylového sluhu) či cokoliv dalšího. Jsou to právě zdánlivé drobnosti, které jsou tu a tam poházené, co ubírají na útulnosti.

Osvětlení

Pokud odbudete ložnici tím, že tam jen spíte a tudíž není potřeba kvalitního osvětlení, pak z ní nedopatřením uděláte noru. V ložnici je kvalitní osvětlení stejně důležité, jako v jiných místnostech. Zbude-li vám místo, zkuste ložnici oživit novou stojací lampou, případně stolními lampičkami, které budou ladit s okolním vybavením.

Obrázek: pixabay.com