Z ulice do kontejneru: Bydlení bývalého bezdomovce stálo přibližně 3 miliony korun

Fotografie: rolu dsgn / Creative Commons / Attribution 2.0

Tento muž žil nějakou dobu bez vlastního bydlení, ale dnes je šťastným majitelem nádherného kontejnerového domu. Přečtěte si jeho příběh o snu, odvaze a praktičnosti.

Život je někdy těžký a nikdy nevíte, kdy padnete na to nejhlubší dno. Takový pád je velmi bolestivý a někdy jde i o holý život. Bez vlastního domova žije spousta lidí, kteří v životě neměli mnoho štěstí, a nyní už tak nemají tolik odvahy a píle na to něco získat. Avšak o tomto muži se to říci nedá. Dokázal našetřit peníze a nyní žije ve svém vysněném domově. A onen dům je postaven z kontejneru. Podívejte se, jak si svůj domov zařídil.

Co je to za člověka?

Fabian Low, 43letý muž původem ze Singapuru, prožil část života bez vlastního bydlení. Dnes je však šťastným majitelem nádherného kontejnerového domu. Fabian, který je původním povoláním architekt, se přestěhoval na Nový Zéland, kde v roce 2010 promoval v urbanistickém architektonickém designu. Dnes pracuje jako odborník na duševní zdraví a splnil si svůj sen o bydlení ve velmi malém domě.

Fabianův sen o životě v malém domě (anglicky se taková stavba označuje „tiny house“) se stal skutečností díky inspiraci, kterou získal na youtubovém kanálu „Living Big in a Tiny House“. V červenci roku 2020 se Fabian rozhodl postavit si svůj vlastní malý příbytek. Požádal o pomoc odborníka, jenž za dva měsíce připravil rám domku. Stavba kontejnerového domu stála celkem 138 000 dolarů (přibližně 3 miliony korun).

Fabian uvedl: „Požádal jsem stavebníka, aby postavil vodotěsnou rámovou konstrukci, a já už se pak postarám o zbytek, alespoň mohu uplatnit získané znalosti v praxi. Vybral jsem si kontejnerový dům, protože se vejde do velmi malého prostoru a protože jsem neměl nic, tehdy jsem bydlel v bytě své sestry.“

Okolí matku 4 dětí za přestěhování do kontejneru odsuzovalo. Interiér nového domova ale všechny umlčel

Skoro jako na farmě

Dům se nachází na pronajaté ploše u farmy, kde se pasou slepice, alpaky a kozy, což dodává celkem idylickou atmosféru. Fabian a jeho přítelkyně Stephanie se o tato zvířata starají, což někdy vyžaduje docela dost práce. Navzdory malému bytu se ale Fabianovi podařilo vytvořit praktický prostor, kde se nachází vše, co potřebují. Kromě toho má dům i velkou terasu, která je takřka stejně velká jako samotný byt.

Fabianův dům ukazuje, že bydlení v malém prostoru nutně nemusí být kompromisem a může být velmi funkční. Jeho nápad s kontejnerovým domem a vlastnoruční stavbou ukazuje, že se snažil využít své znalosti z architektury a urbanistického designu k vytvoření domova, který je ideální pro jeho životní styl.

Fabianovo odhodlání k vytvoření svého malého bytu z kontejnerů v kombinaci s jeho zkušenostmi z oblasti architektury mu umožnilo vytvořit útulný a praktický domov. Jeho zkušenosti a zájem o malé domy mohou inspirovat mnoho dalších lidí k tomu, aby si vybudovali vlastní malé domy, které jsou vhodné pro jejich životní styl.

Zdroj: Twice, Living Big in a Tiny House

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]