Okolí matku 4 dětí za přestěhování do kontejneru odsuzovalo. Interiér nového domova ale všechny umlčel

Fotografie: Hassocks5489 / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Matka čtyř dětí se rozhodla pro vlastní bydlení a přestěhovala se se svými ratolestmi do přepravního kontejneru, ze kterého společně vytvořili nádherný a útulný domov.

Rostoucí ceny nemovitostí i nájmů jsou pro mnoho lidí čím dál neúnosnější. Svou těžkou finanční situaci se maminka čtyř dětí rozhodla zmírnit tím, že z přepravního kontejneru vybudovala domov pro celou svou rodinu. Zpočátku ji rodina i její okolí za toto rozhodnutí kritizovaly. Vlastním úsilím a svými schopnostmi však všem dokázala, jak moc se pletli. Nyní má rodina vlastní domov a žije dokonalý život v souladu s okolní přírodou.

Malý dům má veškeré potřebné vybavení

Na první pohled je dům pro pět lidí neúnosně malý. Ve skutečnosti je ale opak pravdou. Z jednoho kontejneru matka vytvořila zázemí z kuchyně a obývací části, na které navazuje přistavěná koupelna vybavená klasickou toaletou, umyvadlem i vanou. Kuchyň je taktéž plně vybavená. Myčku zde nejspíš nenajdete, ale tekoucí čistá voda v potrubí je nezbytný základ. Sedačka a knihovna celý prostor zútulňují a dvoje okna a dvoje dveře ho dokonale prosvětlí.

Terasa a další domek

Z bočních dveří přepravního kontejneru pak můžete vyjít na terasu plnou rostlin, odkud přes dřevěné schůdky dojdete k dalšímu malému domku. Tento mini domek slouží rodině na spaní i na hraní. V jedné části se nachází manželská postel, na které spává maminka čtyř dětí. Nad touto postelí je vybudováno mezipatro pro další manželskou postel, kde prozatím spí všechny 4 malé děti. Jak budou děti růst, prostor v domku lze využít pro vybudování více prostoru na spaní.

Kromě velkých prosklených dveří má tento domek spoustu oken po celém obvodu. Z každého okna se tak mohou v kteroukoliv dobu kochat pohledem do okolní krajiny nebo pozorovat pohyby mraků a další nebeské úkazy. Zatímco z okna kuchyně je překrásný výhled do okolního lesa, za okny v domku se rozprostírá celá krajina. Propojení obou domků s okolní přírodou je dokonalým řešením bydlení pro mladou akční rodinu.

Krása spočívá v detailech

Přestože na první pohled může bydlení této rodiny vypadat ošuntěle nebo zchátrale, ve skutečnosti se jedná o dokonalý a bezpečný dům se spoustou detailů prozrazující opak. V každém detailu lze spatřit, kolik lásky a péče tato mladá maminka věnovala výstavbě domova, a vytvořila tak dokonalé, skromné a praktické místo k životu. Na tomto místě si mohou užít nerušený život na samotě a ve volné přírodě si užívat všemožné aktivity.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]