Běžná pračka dokáže prádlo také vysušit. Ručníková metoda vysaje přebytečnou vlhkost

Fotografie: Depositphotos

Pokud nemáte sušičku, ale potřebujete urychlit sušení vypraného prádla, existují šikovné způsoby, jak toho docílit. Ručníková metoda vás mile překvapí.

Jestliže běžně sušíte prádlo na sušáku, jistě víte, že v závislosti na ročním období vám prádlo uschne za různou dobu. Pokud ho chcete mít rychleji vysušené, nebo jen spěcháte na jeden konkrétní kousek oblečení, abyste si ho mohli vzít na sebe, použijte ručníkovou metodu na sušení prádla. Proces sušení se díky ní výrazně urychlí.

Nachystejte si větší ručník nebo osušku

Poté, co vaše pračka dopere, vyndejte prádlo a roztřiďte ho na dvě hromádky. Jednu vraťte zpět do pračky a přidejte k ní suchý a hodně savý ručník nebo osušku. Spusťte opět cyklus odstřeďování. Během něj suchý ručník nasaje z prádla přebytečnou vlhkost, a vy tak z pračky vytáhnete o poznání sušší věci. Tuto metodu můžete dělat i s celou várkou prádla, ale pokud ho rozdělíte na dvě části, bude výsledek lepší.

Rolování prádla do ručníku

Pokud nechcete znovu pouštět pračku, můžete vyzkoušet ručníkovou metodu i mimo ni. Velký suchý ručník položte na rovný povrch a položte na něj malou dávku mokrého oblečení. Srolujte ručník i s oblečením a vyvíjejte mírný tlak, aby se vlhkost z prádla přenesla do ručníku. Rozviňte ručník a opakujte to s další várkou prádla. Částečně vysušené oblečení pak dosušte na sušáku.

Optimalizujte nastavení své pračky

Vaše pračka může hrát zásadní roli při urychlení procesu sušení. Před spuštěním pracího cyklu nastavte pračku na vysokou rychlost odstřeďování. Toto nastavení odsaje z oblečení více vody a zkrátí celkovou dobu sušení. Pokud má vaše pračka možnost extra máchání, použijte ji. Tato funkce pomáhá odstranit přebytečné zbytky pracího prostředku, které mohou zatěžovat oblečení a bránit procesu sušení.

pračka
Fotografie: Pixabay

Správné naplnění pračky a sušení

Dobu sušení může ovlivnit i způsob, jakým pračku naplníte. Vyvarujte se přeplnění pračky, protože to omezuje proudění vzduchu a snižuje účinnost procesu odstřeďování. Pro urychlení sušení prádla umístěte sušák v blízkosti otevřených oken nebo v dobře větraných prostorách. Využijte sílu slunce a dejte prádlo za slunečného počasí sušit ven.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]