Schnutí prádla se dá mnohonásobně uspíšit. Proces urychlí například i důkladné větrání

Fotografie: MTO / Public domain

V podzimních a zimních měsících může být schnutí prádla pro některé opravdovou noční můrou. Tento velmi jednoduchý způsob vám však zajistí, že bude suché mnohem rychleji.

Zejména v době, kdy je venku příliš vysoká vlhkost, než aby v takových podmínkách bylo možné sušit prádlo, nezbývá než vyprané oblečení sušit doma. To však v některých případech způsobuje mnoho nepříjemností. Naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, jak tomuto problému předejít a proces schnutí mokrého prádla mnohonásobně uspíšit.

Na co si dát při sušení prádla pozor

Při vnitřním sušení mokrého oblečení dochází postupně k vypařování vlhkosti, která následně ulpívá na stěnách a dalších materiálech. Jejím přílišným hromaděním vzniká plíseň, která je nejen nevzhledná, ale i nebezpečná pro vaše zdraví. Předejít této nepříjemnosti můžete pravidelným větráním. Výměna vzduchu navíc podpoří schnutí prádla a zlepší jeho kvalitu v místnosti.

Prádlo důkladně vyždímejte

Než se pustíte do věšení jednotlivých kousků, měli byste je nejprve důkladně v pračce vysušit. Ideálně proto po vyprání zkontrolujte jejich stav a v případě potřeby ještě spusťte program pro odstřeďování vody. Zpravidla trvá jen pár minut, ale dobu schnutí prádla tím zkrátíte i o několik hodin, což je zvlášť v domácích podmínkách opravdu důležité.

Jak prádlo rozvěsit

Dále byste měli každý kus před pověšením na sušák důkladně protřepat. Tímto způsobem navíc vyhladíte přehyby a pokrčené části, čímž si ušetříte i práci s následným žehlením. Obzvlášť velké kusy jako ručníky a ložní prádlo vám rychleji usuší tento jednoduchý ale osvědčený trik.

Kaštany v pračce udělají z praní prádla snadný proces. Obsažený saponin si poradí s mastnotou

Fotografie: Al Silonov / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Tajemství rychlejšího schnutí prádla

Aby i rozměrné kusy vypraného prádla mnohem lépe a rychleji schly, pravidelně je obracejte. Každou hodinu byste měli každý kus převrátit na druhou stranu. Tak zajistíte rovnoměrné schnutí mokré látky. Dobu vysoušení tak několikanásobně zkrátíte, a navíc předejdete i vzniku nepříjemného zatuchlého zápachu.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]