Klíčem k bezstarostnému spánku je sklenice na klice od dveří. Upozorní na vloupání zloděje

Fotografie: BydlímeÚtulně

Zapomeňte na noční obavy v neznámém prostředí. Jednoduchý trik s obyčejnou sklenicí vám může přinést klidný spánek a pocit bezpečí. Ať už jste v hotelu, nebo kdekoli na cestách.

Vždy, když se ocitáte v neznámém prostředí, může být těžké cítit se plně pohodlně, zejména v hotelu. Když v noci ležíte v posteli, vaše mysl se může začít plnit nejrůznějšími myšlenkami a obavami. Snad by vás nic nemělo překvapit ve tmě, a přesto se můžete strachovat, co se může schovávat za zatemněnými dveřmi. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje jednoduchý, ale důmyslný trik, který vám pomůže cítit se klidněji a ve větším bezpečí?

Obyčejná sklenice

Představte si, že ve vašem pokoji visí sklenice na klice od dveří. Sklenice by měla být dostatečně velká, aby se mohla volně pohybovat a dala se nasunout na kliku. Ale jak tento trik může napomoci vaší bezpečnosti v noci? Jak uvádí web Veer, princip spočívá v další sklenici. Položte ji na tu první. Pokud se někdo zvenčí pokusí vaše dveře otevřít, sklenice spadnou.

A tady je ten geniální detail, zvuk sklenice, která spadne nebo se rozbije, vás ihned probudí. Vytváří tak prostý, ale efektivní domácí poplašný systém, který vám poskytne větší klid během vašeho pobytu v hotelu nebo kdekoli jinde. Možná teď uvažujete, co když se vám nechce riskovat, aby se vám sklenice rozbily. Můžete vyzkoušet klíčenku, minci, nebo dokonce obyčejnou vidličku. Tyto alternativy vytvářejí podobný efekt a zabezpečují, že zvuk, který vznikne při jejich pádu, vás rychle probere.

Tipy pro větší bezpečí

Připravenost na nepředvídatelné situace může být klíčem k většímu bezpečí a klidu mysli, zejména když jste v neznámém prostředí. S tímto jednoduchým trikem si můžete být jistí, že každý pokus o vstup do vašeho pokoje bude promptně zaznamenán. Několik dalších myšlenek a tipů na zvýšení vaší bezpečnosti může být užitečných. Například web BrightSide radí při odchodu z hotelového pokoje vyvěsit cedulku Nerušit, což vyvolává pocit, že se nacházíte uvnitř.

Zloději pokládají malé předměty na rohožky. Například i bílými kamínky si vytipují domácnost

Klika u dveří
Fotografie: Pixabay

Ať už se nacházíte v hotelovém pokoji, nebo jste ubytování na jiném místě, mějte na paměti, že uzamčené dveře a okna zvyšují vaši bezpečnost. Předtím, než se ubytujete na novém místě, získejte si základní informace o okolí. Kde jsou nejbližší nouzové východy, jaké jsou místní zvyklosti a pravidla týkající se bezpečnosti? A pokud vám někdy selže zámek u dveří, můžete si poradit díky radám z BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]