Brilantní způsoby využití citronu v domácnosti zaskočí i zkušené hospodyně

Fotografie: Freepik

Citron nad všechno ovoce. Jeho využití je tak všestranné, že je ho pouze do kuchyně škoda. Citronová šťáva a kůra vám pomohou vyčistit dům a zrelaxovat tělo i duši.

Hvězdou mezi citrusy je bezpochyby citron. Jeho využití je totiž skutečně všestranné, hodí se nejen do kuchyně, ale také pro údržbu domácnosti, čištění prádla nebo do domácky vytvořených kosmetických přípravků. Stejně tak dokáže detoxikovat vaše tělo i duši. Máte-li doma citron, vše je možné. Navíc ho můžete využít celý od dužiny přes šťávu až po samotnou kůru.

Boj proti únavě

Pokud chcete posílit svou imunitu, abyste se necítili pořád tak unavení, řešení najdete v citronové šťávě. Každé ráno vypijte nalačno sklenici teplé vody s vymačkanou šťávou z jednoho citronu. Posílíte své tělo pro boj proti zimním neduhům díky zvýšené tvorbě bílých krvinek, vojáků imunity. Použijte však k pití brčko, je to z toho důvodu, že časté pití vody s citronem přes zuby ničí zubní sklovinu.

Přírodní kloktadlo proti bolestem v krku

Pokud vás už přece jen přepadlo nějaké to nachlazení nebo chřipka a prožíváte typické příznaky, jako je například bolest v krku, vytvořte si přírodní kloktadlo. Šťávu z jednoho citronu rozpusťte ve sklenici z poloviny plné horké vody a s lžičkou soli. Pečlivě zamíchejte, aby se všechny složky hezky spojily, a kloktejte v zadní části krku asi 2 minuty. Opakujte to třikrát nebo čtyřikrát denně. Uleví se vám.

Fotografie: Pixabay

Citronová koupel pro detoxikaci těla

Jakmile nastane zimní čas, není nic lepšího než vklouznout do horké vany. Jenže není koupel jako koupel. Věděli jste, že pokud do vody přidáte citronovou šťávu společně s kůrou z citronu, dáte sbohem toxinům přítomným ve vašem těle? Relaxujte v takové lázni asi 20 minut, to je dostatek času na to, aby účinné látky v ovoci zafungovaly. Vaše pleť bude nabitá energií a tělo i duše očištěné.

Citron proti silnému zápachu

Citron je jakýmsi vysavačem nepříjemných pachů. Pracovali jste v kuchyni s rybou nebo jste krájeli cibuli či česnek? Někdy může trvat několik dní, než se zápachu na rukou zbavíte. Ne však pokud použijete citron. Naneste trochu šťávy na prsty a nepříjemný odér hned zmizí. Tento trik ocení především vaše lednička. Různé potraviny často pohlcují pachy okolního jídla a po otevření dveří od chladničky váš nos napadne ošklivý pach.

Fotografie: Pexels

Rozřízněte tedy citron na poloviny a jednu vložte do dveří. Citronovou kůru zase můžete použít k dezodorizaci myčky na nádobí nebo těsně po vaření do vaší trouby. V každém případě citronová kůra zachytí zápach na všech místech, kde se vyskytuje. Klidně i na toaletě.

Zdroj: The Spruce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]