Dejte svému domovu podobu, nad kterou budou žasnout i zkušení designéři

Fotografie: Freepik

Říkáte si, že by to chtělo v domácnosti změnu, protože interiér je už příliš obyčejný, ba přímo nudný a okoukaný? Vyzkoušejte některé nápady, které realizují bytoví návrháři po celém světě v populárních pořadech o bydlení, kde mění lidem domovy doslova před zraky diváků během několika mála hodin.

Základem všeho je světlo

Proč by měl být lustr uprostřed stropu místnosti? Pomocí kolejnicových systémů si snadno nainstalujete osvětlení tam, kde potřebujete. Využijte tak možností nevšedních svítidel, které se na trhu objevují, ať již v moderním nebo retro stylu. Interiér tím získá zcela nový náboj.

Fotografie: Freepik

Retro nábytek je trendy

Vyhodit polskou knihovnu nebo rumunskou postel, na kterou čekali rodiče ve frontě desítky hodin či dokonce několik dní? Nechte si tento kvalitní starý nábytek zrestaurovat nebo přečalounit, opravte lak, ale rozhodně nevyhazujte. Moderní úpravy dodají lesk a v interiéru budou retro prvky zářit.

Nová podlaha? Přímo na tu původní!

Nechce se vám vytrhávat původní podlaha a nechat lít novou betonovou stěrku? Řešením je položit novou laminátovou podlahu přímo na původní PVC podlahu nebo linoleum. Vzhled pokoje tak změníte během tří hodin.

Fotografie: Freepik

Nová tapeta? Vyzkoušejte přírodní materiál!

Nové tapety? V případě, že stávají jsou jen omšelé, ale nejsou otrhané, můžete nalepit nové přímo na ně. Možností je využít přírodní prodyšný materiál. Korek v roli se používá nejčastěji jako podklad pod laminátovou podlahu, ale skvěle poslouží i na zeď, která může být zároveň nástěnkou na fotografie nebo vzkazy.

Stůl ze šicího stroje? Proč ne!

Zůstal vám po babičce starý šicí stroj Singer? Ať vás nenapadne jej vyhodit, protože dobře může posloužit jako podnož k novému stolu. Stačí si nechat uříznout novou desku nebo sklo podle svého gusta!

Fotografie: Freepik

Staré knihy nebo Marxovy spisy do sběru? Počkejte s tím!

Velmi dobře vynikají na zdi také různé dekorace. Ty můžete vytvořit také z přebalů a vazeb knih, které by jinak skončily ve sběru papíru. Nechte se inspirovat designem kaváren, které mají tapety ve stylu retro novin či časopisů a vytvořte zeď pomocí lepicí pistole a starých knih, budete překvapeni, jak zajímavý retro dekor vznikne!

Tapeta na stropě? Přemalujte ji!

Ve většině proměn neujde pozornosti designérů také strop. Jsou na stávajícím stropě tapety? Strhávat stropní tapety a lepit nové může být finančně i časově náročné, co je tedy přemalovat podle svých představ? Vhodné je volit barvy mírně tmavší, než je stávající dekor a volte barvy s dobrou krycí schopností!