Bydlení v lese nabízí nejen klid, ale i moderní architekturu

Bydlení v lese je poslední roky velmi žádané, jelikož umožní únik od ruchu velkoměsta. Jak může vypadat? Lépe, než si myslíte. Řada lidí si myslí, že taková nemovitost uprostřed lesů musí být buď stará chata, nebo klasická roubenka. Opak je však pravdou. Vzniknout může i stavba, která odráží současné požadavky v segmentu moderní architektury.

Dřevo, sklo a netradiční tvary

Architekti D2a France Ducharme a Martin Dufour ukazují, jak zajímavě může vypadat bydlení v lese. A to jak pokud jde o tvar jejich navrženého domu, tak pokud jde o využití materiálů, kde je kombinováno hlavně sklo a také dřevo, díky kterému dům do okolní přírody dobře zapadá. Díky použitým kůlům je dosaženo také toho, že lze bydlet i v mírném svahu kdy nebyla nutná jeho úprava.

Důraz na přírodní materiály je patrný také v interiéru, kde je jasným dominujícím materiálem právě dřevo, které je opět kombinováno hlavně se sklem. A to ať má jít o prvky praktické, nebo dekorační, které zlepšují celou atmosféru domu.

Nejenom k bydlení

Tento unikátní dům ukazuje ještě na jednu zajímavou věc. Nemusí být určený výhradně jenom k bydlení. I když zde jsou jasně patrné sekce, které jsou určené primárně k trávení volného času a odpočinku, tak zde jsou také segmenty, které jsou určené pro práci. Tento dům se tak stává zajímavou nemovitostí, která umí propojit práci a zábavu. Může sloužit k bydlení, k relaxaci, ale i jako domácí kancelář.

Dokáže ovlivňovat

Jedním z cílů bylo vytvořit budovu, která nejenom zapadne do okolního přírodního prostředí, ale i budovu, která by dokázala ovlivňovat. A to pozitivním směrem. Pobyt v ní může pozitivně ovlivnit lidskou psychiku, stejně jako může navodit příjemné pocity, stejně jako může podpořit různé kognitivní funkce. K tomu napomáhají velké skleněné stěny, za kterými už je les. Člověk je v bezpečí budovy, ale připadá si jako uprostřed přírody.

Fotografie: Ulysse Lemerise

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]