Kravín byl přestavěn na rodinný dům, který zaujme svými moderními prvky

Využít starý kravín k tomu, aby byl zrekonstruován a byl z něho vytvořen rodinný dům, je sice celkem odvážný krok, ale může se vyplatit. Příkladem je tato nemovitost v Nizozemsku, která nevznikla jako novostavba, ale jde o povedenou rekonstrukci původní, již nevyužívané stavby. A tou byl skutečně původně starý kravín.

Výrazná změna

Pokud jde o celkové obrysy nemovitosti, tak může starý kravín skutečně lehce připomínat. To je ale tak vše, co může navozovat pocit toho, že jde o původní zemědělskou budovu. Nyní je to nemovitost určený k plnohodnotnému bydlení, která zaujme tím, že je dokonale obložená dřevem. Skvěle tak ladí s okolním prostředím a ukazuje, jak esteticky zajímavě se dají využít přírodní materiály.

Snaha zachovat podstatu

Tvarem budova odkazuje na to, že se jednalo o starý kravín. To bylo cílem architektů, kteří nechtěli nijak výrazně měnit původní základy. A tak ponechali klasický tvar obvodového zdiva, stejně jako ponechali původní charakter a sklon střechy, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že do pláště bylo vytvořeno jenom pár větších stavebních otvorů, jejichž úkolem bylo přinést do nového interiéru více světla.

Dvě obytná patra

Starý kravín byl velkou budovou, která byla zároveň i celkem vysoká, čehož se při rekonstrukci také využilo. Obytná plocha je tedy dostupná hned ve dvou patrech, díky čemuž působí jednotlivé místnosti opravdu prostorně. Nemovitost nabídne velkou kuchyni, obývací pokoj, jídelní kout, ale třeba i soukromé pokoje, které jsou na rozdíl od těch jmenovaných umístěny právě v patře a tak jsou od těch vyloženě společných jasně odděleny.

Jednoduše a útulně

Pokud nahlédneme do interiéru, zaujme hned dvěma věcmi. Tím prvním je to, že je zařízen celkově v jednoduchém stylu. Právě to se však ukazuje jako správná volba, jelikož v jednoduchosti je krása a každý pokoj působí velmi útulným dojmem. A potvrzuje, že bydlet v kravínu se skutečně dá. A to celkem stylově.

Fotografie: Norbert Wunderling

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]