Bydlení v malém bytě nemusí být katastrofa. Vyhněte se ale těmto začátečnickým chybám při zařizování

Fotografie: Freepik

Sehnat v dnešní době bydlení za rozumné peníze je docela náročné. Pokud i vy máte jen malé bydlení, je potřeba umět jej dobře vybavit. Zjistěte, jak na to.

Ceny bytu i výše pronájmů šly za poslední roky nahoru, a to znamená jediné – lidé se stále častěji spokojí jen s malým prostorem. Jenže bydlet na pár metrech čtverečních může být docela náročné, zvlášť když si takový mini byt neumíte pořádně zařídit. My vám dnes prozradíme několik základních chyb, kterých se amatéři dopouštějí.

Fotografie: Freepik

Tmavý lesklý strop

Často jej nabízejí moderní pseudodesignéři – údajně proto, aby poskytli místnosti hloubku a zvýšili stropy. Ve skutečnosti ale lesk na stropě vypadá lacině a zvláštně. A pokud ještě přidáte tmavou barvu, máte jistotu, že vám strop bude doslova padat na hlavu. Těmto nápadům se tedy obloukem vyhněte.

Různé podlahové krytiny

Někteří považují toto řešení za funkční: parkety nebo laminát v obývacím pokoji, dlažba v kuchyni, koberec v ložnici. Ale čím více budete podlahu dělit na kousky, tím menší se bude každá místnost zdát. Vyberte si raději jedno řešení, které propojí celý prostor a bude funkční a elegantní.

Méně dlaždic

Některé servisní týmy údajně kvůli úspoře peněz nedoporučují pokládat dlaždice na místa, která nejsou viditelná – třeba na podlahu pod skříňku u umyvadla. Ale takové úspory se mohou pěkně rychle prodražit. Na těchto místech se totiž snadněji množí plíseň. Raději tedy zaplaťte za pár dlaždic navíc, ať máte klid.

Fotografie: Freepik

Pohovka místo postele

Tato rada je často poskytována majitelům jednopokojových bytů. Ve skutečnosti hosté nepřijdou tak často a každý den budete muset spát na pohovce, skládat ji a rozkládat. Pokud to prostor dovolí, je lepší dát přednost celé posteli s několika křesly nebo mini pohovkou.

Tapeta místo výmalby

Na samotné tapetě není nic špatného, ​​pokud zapadá do konceptu interiéru. Cpát ji do každého interiéru ale nedává smysl. Hodí se spíše na menší plochy, ale ne na pokrytí celých stěn.