Detaily v interiéru, které ho dokáží přeměnit na útulnější místo na život

Vnitřek našeho domu nebo bytu vždy většinou vnímáme jako celek. Přitom detaily v interiéru jsou také velmi důležité. A to z jednoho prostého důvodu. Právě tyto drobnosti mohou výrazně ovlivnit to, jak bude celek vypadat. Pokud chcete svůj interiér vylepšit bez náročných úprav, poradíme vám, jak na to.

Luminiscenční malba

Jedná se o zajímavý typ barvy, který zajistí vašemu interiéru určitou třpytivost. A to jak během dne, tak hlavně večer, když se zhasne. Nemusíte se bát toho, že by daná barva byla jakkoliv škodlivá. Doba kdy se využíval klasický fosfor je dávno pryč. Nyní se používají modernější složky, které pro lidské tělo nejsou absolutně nijak závadné.

Posuvné dveře

I to jsou detaily v interiéru, které prospějí jak designu, tak v tomto případě i praktičnosti. Pokud jde o náhradu běžných dveří, tak vám ty posuvné umí ušetřit mnoho místa. Stejně tak je lze umístit i jenom tak před zeď, kde dojde k tomu, že vytvoříte improvizovanou šatní skříň. Pokud je vaším cílem vylepšení estetické, dají se najít opravdu povedené designové kousky.

 Magnetické povrchy

Kde budou umístěny, to je jenom na vás. Může se jednat třeba o velké čtverce neb o obdélníky kdekoliv na stěnách vašeho bytu. Díky tomu, že na ně lze umísťovat magnetické dekorace, ale třeba také fotografie, nebo i obrázky vašich dětí jsou to detaily, které více než cokoliv jiného vytvoří kouzlo domova.

Některé magnetické povrchy umožní i to, že se na ně dá psát křídou, nebo takzvanou křídovou fixou. Ty výrazně rozšiřují klasické možnosti použití. Mohou posloužit jako místo pro vzkazy pro členy domácnosti, i plátno pro malování vašeho děťátka.

Houpací síť

Pokud máte kam ji umístit, patří mezi detaily v interiéru, které přijdou vhod. Pokud si chcete netradičně odpočinout a lenošit, je síť skvělou volbou. Hlavně ji nezapomeňte pevně přidělat.

Houpačka

Když už přemýšlíte nad sítí, tak proč interiér nevylepšit také o houpačku? Pokud máte malé děti, a počasí není vhodné k návštěvě venkovního hřiště, tak zjistíte, jak moc je tento prvek praktický.

Japonské stěny

Velmi populární prvek, který je drobným detailem, mající hned dva klady. Tím prvním je to, že můžete snadno oddělit různé části vašeho interiéru. Druhým kladem je to, že se dá vybírat z celé řady designů, které skvěle padnou i k vám domů.

Jednotný styl

Pokud vám stále připadá, že vašemu interiéru něco chybí, může za to moci nejednotnost stylu. Ten se snažte nejenom dekoracemi sjednotit a uvidíte, jak to interiéru prospěje. Hitem je dnes třeba Eco styl, Etnický styl, stejně jako styl Vintage, nebo Skandinávský styl, popřípadě i styl Provence. A to jsou jenom ty nejznámější.

Fotografie: Pinterest/AnnInspired